Crna Gora poslije drame poražena od Španije

Piše: Ognjen 815 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Crne Gore poražene su od Španije 27:26 u posljednjem kolu grupne faze Svjetskog šampionata u Japanu.

“Lavice” su ponovo režiraže dramatičan susreta, pun preokreta, ali za razliku od mečeva protiv Mađarske i Rumunije, ovoga puta sreća u završnici otišla je na drugu stranu.

Španija je u foto finišu dala odlučujući gol, dvije sekunde prije kraja Barbosa Kabral savladala je Marinu Rajčić i tako spriječila Crnu Goru da ostane neporažena i prenese tri boda u glavnu fazu planetarnog takmičenja.

Izabranice Pera Johansona otvorile su duel vođstvom od 4:1, da bi uslijedio period bolje igre Španjolki koje su u par navrata imale i četiri gola prednosti.

Ipak, dobrom odbranom u finišu prvog dijela, Crna Gora je istopila minus i na odmor otišla sa neriješenim rezultatom – 14:14.

Na krilima raspoložene Rajčić, uz sjajnu igru na obje strane terena, “lavice” su u 43. minutu povele 23:19 i djelovalo je da su našle recept za igru rivalki.

Ipak, derbi u Kumamotu donio je novi preokret. Crna Gora je počela da griješi u napadu, što su “ratnice” kažnjavale, pa je u 57. minutu Španija stigla do, činilo se, nedostižnih 26:23.

Međutim, ni tu nije bio kraj drame. Uslijedila je mini serija “lavica”, pogodak Đurđine Jauković za 26:26 na desetak sekundi prije kraja, nakon čega je naš lijevi bek načinio prekršaj za isključenje.

Španjolke su nažalost iskoristile posljednji šut preko Barbose Kabral i takmičenje u grupi C završile sa perfektnim učinkom.

Jovanka Radičević bila je najefikasnija na utakmici sa sedam pogodaka, na drugoj strani gol manje dale su Barbosa Kabral i Nerea Penja.

Crna Gora će tako u glavnu fazu SP prenijeti dva boda, a naredni meč igraće drugog dana predstojećeg vikenda.