Crna Gora porazom od Irske završila na četvrtom mjestu

Piše: Vladan 766 pregleda Dodaj komentar

Ženska teniska reprezentacija Crne Gore završila je turnir treće grupe Evro-afričke zone FED kupa u Ulcinju na četvrtom mjestu.

Od naše reprezentacije danas je bila bolja Irska koja je sa 2-1 u pobjedama došla do trećeg mjesta.

Prvo je Šined Lohan pobijedila Divnu Ratković sa 2:0 (6:1,6:1), zatim je Vladica Babić bila bolja od Julijane karton sa 2:0 (6:4,6:0), da bi u odlučujućem meču Irska ipak bila bolja u dublu gdje su Lohan-Dilon sa 6:4,3:6,6:3 pobijedila crnogorski tandem Babić-Ratković.

Crna Gora je na startu turnira pobijedila Jermeniju sa 3-0 ali je u meču za prvo mjesto u grupi i plasman u finale naš tim izgubio od Norveške identičnim rezultatom.

Turnir je osvojila reprezentacija Egipta pobjedom nad Norveškom 2-1 i tako obezbijedila plasman u viši rang takmičenja.