Crna Gora poražena od Švedske

Piše: Vladan 780 pregleda Dodaj komentar
Fudbalska reprezentacija Švedske pobijedila je Crnu Goru 3:1 u susretu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo i napravila veliki korak ka šampionatu u Francuskoj.

Pad koncentracije u završnici prvog dijela koštao je poraza izabranike Branka Brnovića.

“Sokolovi” su igrali hrabro do 38. minuta. Vjerovali su u sebe, krenuli ka golu rivala i preko Tomaševića i Mugoše imali dvije odlične prilike.

Istina, sa druge strane je Ibrahimović bio blizu gola, ali generalno je utisak bio odličan.

A onda raspad sistema za šest minuta. Najprije Berg, a potom i Zlatan u dva navrata za košmaran odlazak na veliki odmor.

Probali su i u nastavku naši fudbaleri da pokažu da zaslužuju bolji rezultat.

Nakon faula nad Mugošom dobili smo penal, koji je u gol pretvorio Dejan Damjanović.

Dva minuta poslije toga napadač Pekinga pripremio je zicer Bećiraju, koji je skinuo sjajni Isakson.

Imao je dobru priliku i Damjanvoić i tada su naši propustili realnu šansu da se vrate u utakmicu.

Na kraju poraz, koji nas je još više udaljio od Evropskog prvenstva, ali su “sokolovi” i dalje na dostižna tri boda minusa u odnosu na Ruse, koji su u zoni baraža.

Bez Vučinića, Jovetića i Baše,utisak u Solni bio je veoma pozitivan.

Šteta što nije i rezultat stigao kao nagrada za veliki trud “sokolova”.

Crna Gora kvalifikacije nastavlja u septembru, kada će pred praznim tribinama stadiona pod Goricom dočekati Lihtenštajn.