Crna Gora poražena od Švajcarske

Piše: Vladan 719 pregleda Dodaj komentar

odbojkasiceCrnogorske odbojkašice porazom su startovale u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Italiji. Izabranice Vladimira Rackovića su izgubile večeras u Ranani od Švajcarske 3:0 (25:22, 25:20, 25:15), u prvom kolu turnira u izraelskoj Ranani.

Poraz od Švajcarske, učesnika nedavnog Evropskog prvenstva (14. mjesto) na startu turnira u izraelskoj Ranani nije iznenađenje, ali odbojkašice Crne Gore imaju za čim da žale.

Imale su izabranice Vladimira Rackovića prednost u prvom setu od 12:4, 16:8 i 18:13, ali na kraju nijesu uspjele da set privedu kraju, i tako, možda, nagovijeste iznenađenje.

„Crvene“ su na kraju ostale na nuli, koja ne mijenja planove jer Bokan i drugarice u planovima za drugu rundu kvalifikacija računale da će se za pobjede i bodove boriti u posljednja tri kola, protiv Grčke, Mađarske i Letonije. Ipak, svaki set, a kamoli bodovi protiv Švajcarske mogli su, itekako, da pomognu na putu do jedne od prve tri pozicije, koje vode u treću rundu kvalifikacija.

Od sredine prvog seta smo stale, pale na prijemu, nismo više nastavile u istom ritmu. Žao nam je ove utakmice mislim da smo imali svoje šanse, ali ih nismo iskoristile na pravi način. Falilo nam je iskustva, to je ono što je prelomilo ovaj meč. Do kraja moramo da igramo maksimalno, i uvijek da tražimo svoju šansu. Ako se budemo trudili, igrali maksimalno, misli da i protiv Izraela možemo nešto da uradimo“, rekla je nakon meča Evgenija Milivojević, tehničarka Crne Gore.

Crna Gora će u drugom kolu, sjutra u 20 sati, igrati sa Izraelom.

Najbolje tri selekcije, nakon pet odigranih kola, izboriće plasman u treću rundu kvalifikacija, koja je na programu od 3. do 5. januara naredne godine.

Crna Gora – Švajcarska 0:3 (22:25, 20:25, 15:25)

Crna Gora: BOKAN 10, OTAŠEVIĆ 6, PEROVIĆ 6, Cvijović 1, MILIVOJEVIĆ 4, RAIČEVIĆ (libero 1), Rovčanin, PERUNIČIĆ 7, ROSIĆ 3, Potpara, Vujadinović, Đukić (libero 2).

Švajcarska: MARBAH 5, Kencler, Štajnman, ŠAUS 7, DALIJAR (libero), ŠTOKER 10, Banvart, VIGER 13, Granvorka 14, Kuner 2, UNTERNAHER 12, Caug.