Crna Gora poražena od Italije

Piše: Reprezentacija.me 734 pregleda Dodaj komentar

Na pripremnom turniru koji se igra u Tuluzu, Crna Gora je u prvom meču izgubila dobijen meč protiv sjajne ekipe Italije.

Turnir služi kao još jedna, vrlo kvalitetna provjera, pred Evropsko prvenstvo koje se igra za nepune dvije nedjelje. Nakon poraza od Grčke i Srbije na “Trofeju Beograda”, Crna Gora upisala je poraz od Italije ali pokazala još jednom da ima kvalitet za krem evropske košarke. Krajnji rezultat, 66:67.

Meč je obilježen izuzetno lošim procentima šuta na obije strane, te se to odrazilo na vrlo mali broj poena na susretu. Šuteri još uvijek namještaju nišanske sprave za predstojeće Evropsko prvenstvo koje će naša reprezentacija otvoriti protiv Španije.

Ono što treba reći je da je naša selekcija tri i po četvrtine bila u vođstvu, često i dvocifrenom, da bi se krajem treće i početkom četvrte četvrtine ekipa srušila kao kula od karata. Košgeterski post naših momaka trajao je više od pet minuta, dakle čitavu vječnost! Naravno, ekipa kalibra Italije iskoristila je to i preokrenula meč.

Ekipe su ušle u neizvjesnu završnicu, Đurišić je na 1:30 do kraja pogodio trojku za svega -1 (62:61), zatim Rajs imao napad za preokret, ali nakon njegovog promašaja maestralni Marko Belineli zakopava naše momke fantastičnom fade-away trojkom kojom stavlja tačku na susret.

Gore pomenuti superstar Italijana, Belineli, bio je najefikasniji igrač susreta ubacivši 24 poena.