Crna Gora poražena od Italije, ništa od četvrtfinala

sport
Piše: sport 795 pregleda Dodaj komentar

kosarkasiceKošarkašice Crne Gore su, nažalost, završile nastup na Evropskom prvenstvu u Francuskoj.

U meču posljednjeg kola druge faze, “crvene” su poražene od Italije 66:60 (23:22, 11:23, 22:9, 10:6), a za prolaz u četvrtfinale bila im je potrebna pobjeda od sedam razlike.

Nakon odličnog prvog poluvremena, naša selekcija je imala veliku prednost (45:34), što je davalo nadu da se može među osam najboljih.

Međutim, za nepuna tri minuta treće četvrtine, Crna Gora je prokockala prednost, Italija je uspjela da izjednači (47:47) i više povratka nije bilo.

Za razliku od prvog dijela, u drugom je napad bio izuzetno slab, što potvrđuje svega 15 postignutih poena.

Najefikasnija u našoj selekciji je, po običaju bila Jelena Dubljević sa 20 peona uz 14 skokova, dok je Ana Deforž dala 11.

U redovima Italije, najbolja je bile Rafaela Maśadri sa 15 koševa, a pratile su je Đorđa Sotana (13), Ilari Zanoni (12) i Franćeska Doto (11).