Crna Gora poražena na startu od Grčke

Piše: Reprezentacija.me 839 pregleda Dodaj komentar

ScepanovicMilos1Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je na startu Svjetskog prvenstva u Barseloni. Crnogorski vaterpolisti poraženi su danas u prvom kolu A grupe od Grčke 6:4 (0:0, 3:0, 2:1, 1:3).

Grčka je u drugoj četvrtini povela 3:0, a početkom trećeg dijela meča razliku uvećala na četiri gola i praktično već tada riješila pitanje pobjednika.

Razlika je na startu posljednje četvrtine iznosila i pet pogodaka.

Crna Gora je prvi pogodak postigla minut i 14 sekundi prije kraja treće četvrtine iz peterca, a realizovala je samo jednog igrača više iz deset pokušaja.

Najefikasniji u grčkoj selekciji bio je Emanoil Milonakis sa tri gola, dok su po jedan postigli Kristodulos Kolomvos, Evangelos Joanis Delakas i Joanis Funtulis.

U crnogorskoj selekciji Aleksandar Ivović je postigao tri gola, a u listu strijelaca upisao se i Nikola Janović.

U drugom meču A grupe, u 21 sat i 30 minuta, sastaće se Španija i Novi Zeland.

Crna Gora će u drugom kolu, u srijedu u 21.30 sat, igrati sa Španijom.