Crna Gora pobijedila Jermeniju, protiv Norveške za finale

Piše: Vladan 889 pregleda Dodaj komentar

Ženska teniska reprezentacija Crne Gore pobjedom je započela turnir treće grupe Evro-afričke zone Fed kupa koji se igra u Ulcinju.

Crnogorske teniserke bile su ubjeljive protiv Jermenki i bez izgubljenog meča slavile sa 3-0.

Najprije je Anja Drašković u prvom meču pobijedila Irenu Muradian sa 2:1(4:6,6:2,6:0), potom je Vladica Babić bez izgubljenog gejma rutinski završila posao protiv Gabrijele Akopjan 2:0(6:0,6:0) da bi u posljednjem meču dubl sastav Babić-Ratković bio prilično ubjedljiv protiv Avetisjan-Martirosjan sa 2:0(6:2,6:2).

Crna Gora će protiv Norveške igrati za prvo mjesto u grupi A i plasman u finale turnira a protivnik u finalu biće pobjednik grupe B u kojoj se nalaze Irska, Egipat, Maroko i Kenija.

Selekcija koja osvoji turnir obezbijediće plasman u viši rang takmičenja.