Crna Gora opet pobijedila Španiju!

Piše: Reprezentacija.me 865 pregleda Dodaj komentar

173424_DSC_2284Muška odbojkaška reprezentacija Crne Gore došla je do treće pobjede u Evropskoj ligi. Naš tim je u Barseloni savladao Španiju u prvom kolu drugog kruga takmičenja u Grupi B.  Španija – Crna Gora 2:3 (17:21, 21:14, 20:22, 22:20, 8:15).

Crna Gora je ponovo oduševila, ali ostaje žal što nijesmo upisali sva tri boda, jer smo imali šansu za to. Ipak, moramo da budemo zadovoljni i sa dva boda, jer su ih naši momci velikom borbenošću osvojili.

U pvom setu Crna Gora je dominirala, da bi Španci uzvratili u narednom. Treći i četvrti set riješeni su na razliku, ali veliku šansu za pobjedu od 3:1, baš kao u prvom meču Grupe B protiv Španije, Crna Gora je propustila u finišu četvrtog seta.

Imali smo vođstvo od 20:18, napad kod druge meč lopte, ali Španci su se odlično branili u polju i uspjeli su da izbore peti set.

Loše su naši počeli u odlučujućem setu, Španci su imali prednost 7:5. Ipak, nakon toga je proradio blok, napad, ali i servis naših, pa smo ubjedljivo slavili sa 15:8 i došli do važna dva boda u Evropskoj ligi.

Najefikasniji u našem timu bio je korektor Minić sa 17 poena, dok je Ćaćić upisao 15.  STATISTIKA

U drugom kolu drugog kruga igramo u subotu protiv Češke, dok se u posljednjem kolu sastajemo sa Mađarskom, u nedjelju.