Crna Gora- od sjaja do očaja!

Piše: Vladan 804 pregleda Dodaj komentar

Fudbalska reprezentacija Crne Gore ubjedljivo je poražena od Engleske sa 1-5 u meču drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Nijesu naši uspjeli da ponove dobre partije protiv selekcije Engleske.

90min.com

Crna Gora je sjajno počela meč i povela već u 17. minutu posle solo prodora Marka Vešovića. Fudbaler poljske Legije ušao je u šesnesterac i preciznim udarcem savladao Pikforda, za ekspoloziju na tribinama.

Uspjeli su gosti da izjednače u 30. minutu preko Majkla Kina, koji je nadskočio Stefana Savića i glavom loptu sproveo u mrežu.

Nedugo nakon toga, Englezi dolaze do novog pogotka za samo 9 minuta. Barkli je preokrenuo rezultat na stadionu pod Goricom. Fudbaler Čelsija je šutirao sa 16. metara, nijesu uspjeli naši dobro da reaguju u odbrani.

Poluvrijeme:  Crna Gora – Engleska 1:2.

Debakl je uslijedio u drugom poluvremenu…

Počeli su gosti konkretnije u nastavku meča, ozbiljnu priliku imali su već 50. minutu, ali Petković je bio na mjestu. Uzvratili su “sokoli” preko Bećiraja, pokušao je sa zemlje iz peterca, međutim lopta završava pored gola.

Nakon toga naši su potpuno posustali, Englezi preuzimaju meč u svoju korist. Prvo, u 59.minutu kada je Sterling lijepo probio po desnom boku, ubacio u sredinu gdje je loše odreagovala naša odbrana a Berkli to kaznio preciznim udarcem sa 12 metara.

U strijelce se potom upisao i Hari Kejn u 71. minutu kome nije bilo teško da pogodi praznu mrežu posle asistencije Sterlinga.

Konačan rezultat postavio je upravo Sterling koji je na taj način krunisao sjajnu partiju, pogotkom u 81. minutu za 1:5.