Crna Gora nakon drame poražena od Italije

Piše: Vladan 877 pregleda Dodaj komentar

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je od Italije u Palermu 11:10 u meču 4. kola grupe C FINA/LEN Svjetskoj ligi, u Evropa kup kvalifikacijama protiv Italije u Palermu.

“Ajkulama” je ovo prvi poraz, a Italijani su se revanširali izabranicima Vladimira Gojkovića za poraz u Podgorici nakon peteraca od 11:8. Sljedeći meč, posljednji, naša selekcija igra 12. marta protiv Francuza kod kuće.

Italija je povela preko Filjolija koji je iskoristio igrača više, već u sljedećem napadu izjednačio je kapiten Draško Brguljan. Nijesmo iskoristili igrača više nakon tajm-auta Gojkovića, ali jesu Italijani preko Bodegasa za 2:1 na tri ipo minuta do kraja četvrtine. Prvog igrača više za Crnu Goru ikoristio je Petković za 2:2. Italija je do novog vođstva došla golom Filjolija sa peterca. Pet sekundi prije kraja dionice gol je postigao Di Fulvio za 4:2.

Drugu četvrtinu otvorio je Ivović, gol sa igračem više za 4:3. Na sredini perioda Drašković postiže sjajan gol za 4:4, a još ljepši Popadić za vođstvo Crne Gore od 5:4. Na minut do poluvremena nijesmo iskoristili igrača više za dva gola prednosti, u sljedećem napadu odbranili smo se sa igračem manje. Na poluvremenu prednost za “ajkule” od 5:4.

Nakon dva minuta igre u trećoj četvrtini peterac za našu selekciju koristi Ivović za 6:4. Ivović postiže novi gol za 7:4 na pet minuta do kraja tog perioda igre. Italija sa igračem više postiže gol preko Filjolija, a onda i sa peterca precizan je bio Di Fulvio i smanjio na 7:6, na nešto manje od tri minuta do kraja dionice. Gol za izjednačenje postigao je Di Fulvio sa igračem više. Na kraju treće četvrtine 7:7.

Ivović postiže četvrti gol za vođstvo od 8:7, a u sljedećem napadu Lazović brani peterac Italijanima. Ali, lopta nakon dodavanja nesrećno ulazi u gol, novo izjednačenje 8:8. Međutim, Ivović uzvraća za 9:8, pogađa i Ečenike za 9:9. Na tri minuta do kraja ne koristimo igrača više, a Italija dolazi do prednosti golom Prešutia. Spaić koristi odbijenu loptu nakon šuta Brguljana sa igračem više i pogađa za 10:10, dva minuta do kraja utakmice. Novi gol postiže Di Fulvio, a u posljednjim sekundama meča sa igračem više pogađamo prečku. Pobjeda Italije od 11:10.

ITALIJA – CRNA GORA 11:10 (4:2, 0:3, 3:2, 4:3)

ITALIJA: Del Lungo, Di Fulvio 5, Molina, Filjoli 3, Fondeli, Veloto, Ečenike 1, Prešuti 1, Bodegas 1, Aikardi, Di Soma, Nikozia. Selektor Alesandro Kampanja.

CRNA GORA: Lazović, Brguljan 1, Radović, Petković 1, Čučković, Popadić 1, Sarić, Đurđić, Ivović 5, Spaić 1, Drašković 1, Murišić, Kandić.