Crna Gora najbolja ekipno u Sarajevu

Piše: Reprezentacija.me 845 pregleda Dodaj komentar

Muška karate reprezentacija Crne Gore osvojila je prvo mjesto u borbama, u ekipnoj konkurenciji, na Ilidža openu u Sarajevu.

Crnogorski karatisti savladali su Bosnu i Hercegovinu 3:2, dok je protiv Mađarske slavila 3:1.

U pojedinačnoj kokurenciji prva mjesta osvojili su Arsenije Tadić do 60 i Jozo Dabović do 67 kilograma.

Kao trećeplasirani nastup su završili Vladimir Jović (do 67), Stefan Karadžić i Ljubiša Mihajlović (do 75) i Filip Vujadinović (do 84).

Crnogorskim karatistima turnir u Sarajevu, koji je zamišljen kao tromeč reprezentacija Crne Gore, Mađarske i Bosne i Hercegovine, u sklopu je priprema za Evropsko prvenstvo u Istanbulu.

Ženska reprezentacija, u sastavu Ana Drašković (do 50), Maja Kastratović, Anja Jović (do 55), Jelena Maksimović (do 61) Marina Raković (do 68), Tina Minić, Anica Mijatović (do 68) i Dragana Konjević (preko 68 kilograma), nastupiće sjutra u Aranđelovcu.

U Aranđelovcu, u katama pojedinačno, takmičiće se Mijat Vojvodić i Biserka Radulović.