Crna Gora nadoknadila dva gola minusa i uzela bod u Češkoj!

Piše: Ognjen 761 pregleda Dodaj komentar
Foto - Vijesti

Mlada reprezentacija Crne Gore remizirala je sa Češkom rezultatom 3:3 u četvrom meču kvalifikacija za plasman na U21 Evropsko prvenstvo.

Mladi „sokoli“ u dva navrata imali su po dva gola zaostatka ali su do kraja susreta ipak uspjeli da dođu do izjednačenja i jednog boda. Strijelci za naš tim bili su Raspopović, Janković i Jovović, koji je pored pogotka upisao i jednu asistenciju.

Česi su na odmor otišli sa dva gola predosti, do koje su došli u posljednjih pet minuta prvog dijela – Havlik je u 42. minutu postigao prvi pogodak za domaćina, da bi samo dva minuta kasnije Čermak duplirao prednost svog tima.

Nakon samo dva minuta igre u nastavku malo sreće je nedostajalo da naša selekcija smanji prednost domaćih. Đorđević je uputio odličan udarac, pogodio prečku i stativu protivničkog gola, nakon čega se lopta odbila u polje za igru. Ipak, četiri minuta kasnije stigao je prvi pogodak za naš tim – korner sa lijeve strane izveo je Jovović, uputio oštru loptu na prvu stativu što je iskoristio Raspopović i odličnim udarcem glavom matirao protivničkog golmana.

Česi su brzo odgovorili na pogodak naše selekcije pa je u 56. minutu Černi vratio dva gola prednosti domaćinu.

Radonjićevi izabranici u 65. minutu odigrali su dobru akciju koju je na pravi način završio Marko Janković. Vezista Maribora iskoristio je fantastičan pas Đorđevića između protivničkig štopera, izašao sam na golmana, driblingom ga izbacio iz igre a zatim gurnuo loptu u praznu mrežu.

Devet minuta prije kraja susreta Jovović je donio izjednačenje „sokolima“ – vezista naše selekcije zatresao je mrežu uz malo sreće, pošto je jedan od defanzivaca domaćih pogodio Jovovića nakon čega se lopta odbila u gol.

– Uložili smo mnogo truda i napora tokom ovog susreta i šteta je što nismo uspjeli da dođemo do sva tri boda. Morali smo u dva navratra da jurimo dva gola prednosti protivnika, koji je danas odigrao veoma dobar meč. Imali smo i taj peh da su Česi sva tri gola postigli nakon tehničko-taktičkih grešaka našeg tima, dok smo mi morali da „iskrvarimo“ da bi pogodili njihovu mrežu. Češka je veoma kvalitetna selekcija, ne može se porediti sa našim dosadašnjim rivalima, pa smatram da smo odigrali najbolji meč do sada iako smo osvojili samo bod. Nedostajalo nam je malo sreće da dođemo do pobjede a posao nam je dodatno otežala povreda Hočka u desetom minutu, koja je uslovila zamjene u nastavku susreta, rekao je Radonjić.

Nardni meč u kvalifikacijama za U21 Evropsko prvenstrvo naša selekcija odigraće 13. novembra 2015. godine u Podgorici protiv vršnjaka iz Letonije.

Češka – Crna Gora 3:3

Ugarske Gradište, Gradski stadion.

Sudija: Džon Biton (Škotska).

Strijelci
1:0 – HavLIK 42′, 2:0 – Čermak 44′, 2:1 – Raspopović 51′, 3:1 – Ćerni 57′, 3:2 – Janković 65′, 3:3 – Jovović 81′