Crna Gora izgubila od Srbije

Piše: Vladan 843 pregleda Dodaj komentar

Od nezvjesnosti nije viđeno ni zrno, kombinovani sastav Crne Gore se poigrao s ugledom nacionalnog tima i doživio debakl u duelu protiv Srbije – “ajkule” su u Dubaiju izgubile sa nestvarnih 14:5.

Na poluvremenu je bilo 5:0, na sredini treće četvrtine čak 8:0, a prvi gol Crna Gora je dala tri minuta prije kraja tog dijela igre, i to iz kontranapada kada je pogodio Vjekoslav Pasković.

Gotovo da se i ne pamti kada je Crna Gora primila 11 golova iz igre (samo tri u napadu s igrame manje), pa je onda i jasno da izlaza nije bilo. Najteži poraz od postojanja reprezentacije nije mogao da se izbjegne.

Jasno je bilo da ovaj izmijenjeni sastav “ajkula” teško može da parira kompletnoj Srbiji na finalnom turniru Svjetske lige, ali realnost je da niko nije mogao ni da pretpostavi konačnih minus devet.

A razlika je bila i dvocifrena, i to dva puta kada je  tim Dejana Savića imao plus 10 u posljednjoj četvrtini – 12:2 i 14:4…