Crna Gora izgubila od Srbije, od Hrvatske zavisi četvrtfinale

Piše: Vladan 703 pregleda Dodaj komentar

Crna Gora nije uspjela da pobjedom protiv Srbije osigura četvrtfinale Evropskog prvenstva za košarkaše mlađe od 16 godina koje se održava u litvanskom Kaunasu. Izabranici Dušana Dubljevića poraženi su večeras rezultatom 64:78.

Crna Gora je odigrala sjajnu prvu dionicu, u čijem je finišu košem Titića stekla dvocifrenu prednost (23:13).

Najveću prednost na utakmici Dubljevićevi izabranici imali su u 13. minutu, kada je Slavković svojim šestim poenom doveo Crnu Goru na 12 pogodaka viška (27:15).

Do kraja prvog poluvremena Crna Gora je održavala prednost, ali je Srbija u završnici iskoristila par grešaka i nepromišljenih faulova naših da na odmor pođe sa minusom od samo 4 poena (39:35).

Raspoloženi Simonović je drugi dio susreta otvorio košem,  svojim desetim, a potom je uslijedila serija trojki (Marjanović za Srbiju, Simonović i Slavković za Crnu Goru), isprekidana dvojkama Simonovića na jednoj i Pecarskog na drugoj strani, pa je semafor u sali u Kaunasu u 23. minutu pokazivao 49:40 u korist Crnogoraca.

Srbija je ponovo uspjela da zaostatak smanji na 4 poena (49:45), ali su Dubljevićevi puleni do kraja treće dionice zalihu uvećali na 7 poena (57:50).

Srpska kadetska selekcija je bolje počela odlučujući kvartal i za tri minuta je, zahvaljujući pet vezanih poena razigranog Marjanovića, prišla na samo dva poena razlike, a potom, poslije trojke Latinovića, i na poen (61:60).

Isti igrač je u 36. minutu novim preciznim hicem iza linije 6,75m donio Srbiji prvu prednost na meču – 62:63.

U tim trenucima našim momcima ništa nije polazilo za rukom u napadu, dok je Srbija uhvatila pravi ritam i košem Marjanovića došla na plus 3, prinudivši selektora Dubljevića da reaguje tajm-autom (62:65).

Nakon minuta odmora Crnogorci nisu iskoristili napad, a na drugoj strani je Pecarski pogodio trojku za velikih plus 6, nešto više od dva minuta prije kraja.

Drobnjak nije iskoristio naredni atak naših, a Marjanović je faul-košem minut ipo prije kraja otklonio sve dileme po pitanju pobjednika (62:71).

U preostalom dijelu susreta Srbija je lako kontrolisala rezultat i na kraju slavila 64:78.

Najefikasniji večeras u pobjedničkom timu bio je nazadrživi Marjanović sa 30 poena, dok su se u našoj reprezentaciji izdvojili Simonović sa 19 poena i 10 skokova, Slavković sa 15 i Drobnjak sa 13 poena.

Crna Gora ide među 8 najboljih ukoliko Hrvatska večeras savlada Bosnu i Hercegovinu, u suprotnom će se u nastavku šampionata boriti za opstanak u A diviziji.