Crna Gora izgubila od Rusije

Piše: Ognjen 706 pregleda Dodaj komentar
Foto - Germany 2017/Nastasja Kleinjung

Crnogorske rukometašice poražene su u Oldenburgu od Rusije 28:24 (15:12) u utakmici drugog kola C grupe Svjetskog prvenstva u Njemačkoj. To je prvi poraz ”lavica” nakon startnog trijumfa protiv Danske 31:24. Olimpijski šampion upisao je drugi trijumf, nakon što je u prvom kolu slavio protiv Tunisa 36:16.

Foto – Федерация гандбола России

Crnogorska selekcija pružila je snažan otpor rivalu, ali je nekoliko grešaka u finišu koštalo povoljnijeg ishoda.

“Lavice” su u drugom poluvremenu imale dva puta četiri gola minusa, ali su sedmim pogotkom Katarine Bulatović izjednačile na 21:21 u 49. minutu.

Bilo je i 22:22 i 23:23, ali su nerealizovan sedmerac Jovanke Radičević kod rezultata 23:24 (pokušala da lobuje Viktoriju Kalinjinu i pogodila prečku) i par grešaka u napadu omogućili su rivalu da sa tri uzastopna gola povede 26:23 (58. minut) i riješi pitanje pobjednika.

Najefikasnija u pobjedničkoj selekciji bila je Darija Dmitrijeva sa pet, dok su po gol manje postigle Ana Vjahireva i Ana Kočetova.

Foto – Germany 2017/Nastasja Kleinjung

U našoj selekciji Katarina Bulatović postigla je sedam, Jovanka Radičević dodala je pet, a gol manje Milena Raičević.

Ponedjeljak je na šampionatu slobodan dan, a izabranice Pera Johansona u utorak sastaće se sa Japanom u duelu koji počinje u 12 sati.