Crna Gora izgubila od Makedonije

Piše: Vladan 745 pregleda Dodaj komentar

crna gora makedonija rukometPrva od dvije provjere pred Evropsko prvenstvo je bila veoma korisna rukometašima Crne Gore, ali ne i rezultatski uspješna – „crveni” su poraženi od Makedonije u Skoplju sa 33:27.

Kao i prije dva mjeseca u Strumici protiv istog rivala, tim Zorana Kastratovića je bio ravnopravan u prvom poluvremenu, ali je u nastavku do izražaja došla duža klupa tima koji predvodi Hrvat Ivica Obrvan.

Crna Gora je, naime, odličnom igrom u odbrani vodila od početka, a na 11:8 je imala kontru za plus četiri.

Nažalost, napravljena je tehnička greška, a Makedonci su nakon tajm-auta Obrvana zaigrali mnogo bolje i preokrenuli već do velikog odmora (17:16).

Prvo poluvrijeme smo odigrali veoma dobro, pogotovo prvih 22-23 minuta. Imali smo i kontru za plus četiri, ali smo napravili grešku. Do tada smo funkcionisali baš dobro kao tim i igrali veoma dobro u odbrani. U nastavku smo pali“, istakao je Kastratović.

Makedonci su odlično otvorili drugo poluvrijeme, tjerali „lavove” na česte greške, pa je pobjednik bio poznat sredinom tog dijela igre, kada je na semaforu pisalo 26:20.

Crna Gora je serijom 4:1 prišla na 27:24, ali više nije mogla.

Dobro je što su svi dobili šansu. Od mlađih su dobar utisak ostavili Vujović, Radović i Lipovina, a solidan je bio i Borozan, mada se nije baš najbolje snašao u napadu. Ali, utakmice protiv ovako ozbiljnih rivala mogu samo da koriste našim mladim igračima“, zaključio je Kastratović.

Crna Gora sjutra u glavnom gradu Makedonije, u istom terminu (18.30 časova), igra posljednji pripremni meč pred 11. Evropsko prvenstvo, a rival je Srbija.

Makedonija – Crna Gora 33:27 (17:16)

Skoplje – SRC “Kale”. Gledalaca: 1.400. Sudije: G. Kjaev i S. Kjaev (Makedonija). Sedmerci: Makedonija 7 (6), Crna Gora 4 (4). Isključenja: Makedonija 6, Crna Gora 6 minuta.

Makedonija: Mitrevski (tri odbrane), Ristovski (tri odbrane), Angelov (četiri odbrane), Manaskov 4, Stoilov, Lazarov 9, Mitkov 3, Jonoski, Angelovski 3, Mirkulovski 2, Markovski, Mojsoski 2, Markoski, Dimovski 3, Pribak, Geogijevski 2, Stojčevski 2, Ojleski 3.

Crna Gora: Mijatović (šest odbrana), Rajković, Simić, Rakčević 2, Borozan, Milašević, Lipovina 2, Marković 3, Radović, M. Vujović 1, Grbović, Pejović 2, Ševaljević 9 (2), Perišić 3, Simović 3, Lasica 2, Petričević.