Crna Gora i Srbija remijem blizu Evropskog prvenstva!

Piše: Ognjen 735 pregleda Dodaj komentar
Rukometaši Crne Gore i Srbije odigrali su neriješeno 23:23 u meču predposljednjeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Veliku šansu da “lavovima” donese pobjedu i plasman na Evropsko prvenstvo imao je u posljednjoj sekundi Ševaljević, ali je njegov šut sa šest metara zaustavio golman Srbije Ivezić.

Ipak, i pored remija, Crna Gora će najvjerovatnije ići na Evropsko prvenstvo, u najgorem slučaju kao najbolja trećeplasirana selekcija, čak i ako izgubi u nedjelju na Islandu.

Srbiji je za plasman na šampionat kontinenta potrebna pobjeda kod kuće protiv otpisanih Izraelaca i treba očekivati da do tog trijumfa dođe ekipa Dejana Perića.

U odličnoj atmosferi barske “Topolice”, Srbija je bila bolja tokom prvog dijela.

Nakon izjednačene igre u uvodnih 15 minuta, Srbija je povela 10:6, ali su naši sa četiri vezana gola izjednačili.

U finišu prvog dijela, opet bolja igra gostiju, koji su sa 14:11 otišli na veliki odmor.

Crna Gora je u nastavku igrala čvršće i prvi put stigla do vođstva nakon kontre i gola Melića u 42. minutu.

Imali su izabranici Ljuba Obradovića i dva gola viška, ali je Srbija brzo uhvatila priključak.

Međutim, na kraju čini se da je neriješen rezultat ishod po mjeri, iako je Ševaljević imao zicer za pobjedu, praktično sa sirenom.

Crna Gora će u posljednjem kolu gostovati na Islandu, dok će Srbija dočekati Izrael, ali kako sada stvari stoje, “lavovi” će u januaru igrati na Evropskom prvenstvu u Poljskoj, bez obzira na ishod meča u Rejkjaviku.