Crna Gora eliminisana u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva

Piše: Ognjen 860 pregleda Dodaj komentar

Vaterpolisti Crne Gore eliminisani su u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u mađarskom Sombatelju. Naša selekcija izgubila je od domaćina 8:3, pa će u nastavku šampionata igrati za plasman od 5. do 8. mjesta.

Loš početak Crne Gore, nakon šest minuta igre Mađari su vodili 3:0, loša realizacija u napadu, šutevi ka golu protivnika bili su 9/0, i nakon prve četvrtine imali smo tri gola zaostatka, 3:0. Mađari su preko Dome povisili na 4:0, a prvi gol postižemo na tri minuta do poluvremena sa igračem više preko Mitrovića. Do poluvremena Mađarska postiže gol za 5:1.

U trećoj dionici nakon četiri ipo minuta igre, gol postiže Vučurović sa igračem više i smanjuje na 5:2, isti igrač imao je priliku da dodatno smanji prednost Mađara ali nije bio precizan. Sa druge strane, domaćin pogađa za 6:2, a onda i za velikih 7:2. U posljednjem periodu igre, gol Radović i gol Gerga za konačnih 8:3 za Mađarsku.

Naša selekcija će sjutra igrati sa Hrvatskom od 9 sati i 30 minuta u prvom meču za plasman od 5. do 8. mjesta.

Crna Gora – Mađarska 3:8 (0:3, 1:2, 1:2, 1:1)

Crna Gora: Andrej Bosanac, Vuk Drašković, Uroš Vučurović 1, Aljoša Mačić, Igor Uskoković, Danilo Radović 1, Jovan Vujović, Martin Gardašević, Luka Murišić, Marko Milić, Nenad Dragović, Marjan Mitrović 1, Bogdan Radnjić.

Mađarska: Mark, Laslo, Botond, Bendek 2, Oliver, Norman 2, Dome 3, Tamaš, Sombor, Gergo 1, Bendeguz, Andras, Danijel.

Pored trenera Petra Radanovića, u stručnom štabu su i pomoćnici Miodrag Matković i Marko Gopčević, doktor Vladimir Dedović i tim menadžer Igor Martinović. Crnogorski sudija na šampionatu je Andrija Đurašković.