Crna Gora deklasirala Kazahstan za kraj kvalifikacija

Piše: Ognjen 809 pregleda Dodaj komentar

Odlična partija U-21 selekcije protiv Kazahstana.

Mlada reprezentacija Crne Gore pobjedom od 5:1 nad Kazahstanom završila je ciklus kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2019. godine.

,,Hrabri sokoli” odigrali su odličan meč na Gradskom stadionu u Nikšiću, postigli pet golova i imali još nekoliko izglednih šansi za ubjedljiviji trijumf. Računajući i pobjedu nad Luksemburgom (3:0) u prošlom kolu, izabranici Mojaša Radonjića postigli su osam golova na posljednja dva meča u grupi 9, čime su na najbolji način zaključili kvalifikacije.

Prvi pokušaj na današnjoj utakmici imao je Kazahstan. U 12. minutu Sagadat Tursunbaj je bio u prilici, ali je golman ,,sokola” Lazar Carević zaustavio njegov šut. Od tog trenutka krenula je ofanziva Crne Gore. Od 14. do 18. minuta šanse su imali Miloš Drinčić, Stefan Lončar, Milutin Osmajić i ponovo Lončar, čiji je šut nakon asistencije Ognjena Stijepovića odbranio golman gostiju Muhamejan Seisen.

Ipak, Seisen nije imao šansi u 20. minutu, kada je ga je glavom matirao Luka Uskoković poslije centaršuta Stefana Miloševića.

Jedino što su Kazahstanci još uspjeli da odrade je gol Žandosa Soltanova u 26. minutu, nakon loše reakcije odbrane ,,sokola”. Sve poslije toga bilo je u znaku Crne Gore. U 35. minutu Andrija Vukčević je šutirao odlično poslije solo prodora, međutim, Seisen je odbranio. Odličnu intervenciju je imao i u posljednjim trenucima prvog poluvremena, kada je kranjim naporom odbranio šut Osmajića iz slobodnog udarca.

Poslije sedam minuta igre u nastavku, Stefan Milošević je ,,zakucao” loptu pod prečku protivničkog gola i donio novo vođstvo Crnoj Gori. Dvadesetak minuta kasnije, bilo je 3:1 za ,,sokole” Ovog puta je Ilija Vukotić majstorskim golom nakon solo prodora zatresao mrežu Kazahstana.

U 82. minutu Stijepović je snažno šutirao, ali je golman Seisen vrhovima prstiju odbranio taj šut. Međutim, iz kornera koji je uslijedio Drinčić je dao četvrti gol Crne Gore. Konačnih 5:1 postavio je Marko Miličković u 87. minutu, na asistenciju Periše Pešukića.

Crna Gora – Kazahstan 5:1

Gradski stadion, Nikšić. Gledalaca: 300.

Sudija: Petri Viljanen (Finska).

1:0 – Luka Uskoković 20′, 1:1 – Žandos Soltanov 26′, 2:1 – Stefan Milošević 53′, 3:1 – Ilija Vukotić 73′, 4:1 – Miloš Drinčić 82′, 5:1 – Marko Miličković 87′