Crna Gora bolja od Njemačke

Piše: Ognjen 847 pregleda Dodaj komentar

Ono što su priželjkivale, košarkašice Crne Gore su i ostvarile.

U premijernom meču kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo 2015. godine na Cetinju su savladale Njemačku i napravile prvi korak ka Mađarskoj i Rumuniji.

“Crvene” su vodile toko čitavog meča, a uspjele su da obezbijede trijumf tek u finišu, kada je Jelena Škerović pogodila sa linije bacanja za 51:61.

Već u narednom napadu Iva Perovanović je donijela maksimalnih plus 12 (63:51), a konačna rezultat postavila je Svenja Brunkhorts sa linije slobodnih bacanja.

Njemačka je potvrdila kvalitet i bila je ozbiljan protivnik tokom cijelog meča. Do sredine posljednje četvrtine rezultat je bio u egalu, ali je finiš meča pripao nama i zasluženo smo došle do pobjede. Popravile smo šut u finišu i privele smo utakmicu kraju onako kako smo željele”, rekla je Škerović.

Furiozno je naša selekcija krenula u meč, pogodila je prvih pet šuteva, pa je semafor u 2. minuu pokazivao 11:2.

Tada se probudila Ana Brajtrajner, koja je vezala tri trojke i do kraja četvrtine Njemačka je uhvatila priključak (23:19).

Od tog momenta, pa do kraja meča vodila se velika borba.

Njemice su prijetile, ali “crvene” im nisu dozvoljavale da preokrenu rezultat i stigla su do trijumfa.

Počeli smo nervozno što se moglo i očekivati jer je ovo bila prva utakmica u kvalifikacijama. U poluvremenu smo se dogovorili da u nastavku odigramo bolje u odbrani koja je naš glavni adut i odigrali znatno bolje u tom segmentu, što jena kraju i odlučilo”, istakao je Momir Milatović.

Najefikasnija u našoj selekciji bila je Jelena Dubljević sa 14 poena uz 11 skokova, dok je u redovima Njemačke najbolji utisak ostavila Brajtrajner (15).

U drugom meču u grupi D, Ukrajina je savaldala Finsku 83:49 (21:16, 21:13, 25:8, 16:12).

Naredni meč “crvene” igraju sa istim rivalom u srijedu 11. juna od 19.30 sati u Hagenu.

Crna Gora – Njemačka 63:52 (23:19, 15:17, 15:9, 10:7)

Cetinje – Dvorana: SC “Lovćen”. Gledalaca: 700. Sudije: Vučković (Slovenija), Samas (Grčka), Cvetkov (Bugarska).

Crna Gora: Ni. Popović, Škerović 10 (4-4), Vučetić, Baletić 5 (2-1), Na. Popović 2, Aleksić 6, Dubljević 14, Raković, Perovanović 8 (2-2), Vujović 7, Pavićević, Marfi 11.

Njemačka: Ber 8, Brajtrajner 15 (2-2), Brunkhorst 11 (5-3), Kop, Šake, Ditrih, Vagner, Skubala 6 (4-4), Grajnaher, Fikiel 10, Amojo 2 (2-2), Menc.