Crna Gora bolja od Bugarske

Piše: Vladan 876 pregleda Dodaj komentar

fudbaleri crne gore kadetiKadetska reprezentacija Crne Gore savladala je odgovarajuću selekciju Bugarske rezultatom 2:1 u prvom prijateljskom susretu odigranom u mjestu Kazanlak.

Izabranici Borisa Ljutica pobjedom su započeli 2014. godinu i seriju prijateljskih mečeva koji ih očekuju do početka kvalifikaiconog turnira za U17 Evropsko prvenstvo. “Sokolići” su do pobjede došli u prvom dijelu susreta golovima Balše Banovića i Marka Burzaanovića, dok je jedini pogodak za domaće postigao Valentin Joskov.

Naši kadeti krenuli su od prvog minuta sa ofanzivnom igrom pa su već nakon deset minuta imali priliku da zatresu mrežu protivnika. Nakon fenomenalnog kontranapada u kojem su učestvovali Banović, Goranović i Burzanović, sam pred protivničkim golmanom našao se Ćosović koji je tukao jako i preko gola.

U 31. minutu naša selekcija je došla do prednosti pogotkom Balše Banovića. Nakon kornera i reakcije protivničke odbrane, lopta je došla do Burzanovića koji je uputio centaršut na drugu stativu gdje je spreman čekao vezista naše selekcije i poslao loptu iza leđa protivničkog golmana.

Domaćin je odogovorio osam minuta kasnije preko Valentina Joskova koji se snašao u velikoj gužvi ispred našeg gola, izašao sam na golmana i rutinski zatresao mrežu. Ipak, već u sljedećem napadu naši kadeti su odgovorili i vratili prednost.

Nakon odličnog prodora po desnoj strani Krnić je dodao loptu do Burzanovića koji je fenomenalnim lob udarcem sa dvadesetak metara matirao Naumova.

Do kraja susreta naši kadeti imali su još dvije prilike da uvećaju prednost, ali je protivnički golman u oba navrata izašao kao pobjednik iz duela sa našim napadčima. Najbolju priliku da dođu do izjednačenja Bugari su imali u posljednjem minutu susreta ali je lopta nakon udarca glavom Stefanova završila pored gola.

Poslije velikog nevermena i snijega koji nas je spriječio da juče odigramo prvi meč, danas smo imali odlične uslove i veoma dobro pripremljen teren. U prvom poluvremenu smo imali veći posjed lopte od protivnika, bili konkretni u završnici što je rezultiralo golovima Banovića i Burzanovića koji su postignuti nakon dobro osmišljenih akcija. U zadnjim minutima prvog dijela, nakon prekida i pada koncentracije kod naše odbrane, Bugari su uspjeli da izjednače rezultat ali smo veom brzo odgovorili i vratili prednost. U drugom dijelu smo kontrolisali igru ali nismo bili efikasni u završnici. Moram reći da samo imali sreće u samom finišu susreta, kada su Bugari mogli doći do izjednačenja nakon jedinog udarca ka našem golu u nastavku susreta. Sjutra nas očekuje drugi susret pa ćemo pokušati da se odmorimo i pripremimo ekipu da na pravi način odigra i sjutrašnji duel, rekao je selektor Ljutica.

Drugi susret između istih rivala igra se u srijedu, 12. marta 2014. godine sa početkom u 13.00 časova.

Bugarska – Crna Gora 1:2

0:1 – Balša Banović 31′
1:1 – Valentin Joskov 39′
1:2 – Marko Burzanović 40′

Bugarska: Daniel Naumov (Ilijan Uzunov), Zdravko Dermenov (Valeri Hristov), Minko Lastardžijev (Angel Lijaškov), Milen Aleksandrov (Atanas Tašolov), Krisijan Slavov (Rosen Krastev), Georgi Rusev, Ismet Ramadan (Božidar Božilov), Georgi Janev, Valentin Joskov, Ilijan Stefanov, Pavel Golovodov.

Crna Gora: Matija Gligorović, Petar Šušić (Jovan Jablan), Vojin Manojlović (Kristijan Hadžiosmanović), Janik Filipović, Danilo Marković, Marko Burzanović, Balša Goranović (Vladan Burzan), Alija Krnić, Miloš Banićević (Emrah Krcić), Balša Banović (Aleksa Đurković), Andrija Ćosović (Admir Musić).