Crna Gora bez sreće protiv Francuske: Dva šuta za pobjedu i poraz u produžecima

Piše: Vladan 662 pregleda Dodaj komentar

Juniorska košarkaška reprezentacija Crne Gore nije uspjela da napravi još jedno čudo, a mogla je i imala šansu – poražena je od Francuske u četvrtfinalu Evropskog prvenstva 76:74, nakon produžetka.

Imali su “crveni” šut za pobjedu i na kraju regularnog dijela i na kraju petominutnog dodatka, dok su “trikolori” u posljednjem minutu produžetka ubacili dvije trojke i stigli do polufinala.

Kao i u duelu sa Španijom u osmini finala, Crna Gora je loše počela, gubila osam poena (20:12) na kraju prve četvrtine.

U drugom dijelu su “crveni” pokazali raskošan ofanzivni potencijal, minus osam pretvorili u plus tri na poluvremenu (36:33).

Francuzi su, međutim, u nastavku iskoristili nekoliko vezanih grešaka u napadu, promašenih šuteva iz otvorenih pozicija da preokrenu i da kontrolišu rezultat.

Nisu momci Boška Radovića izgubili glavu, nakon što su ispustili prednost, nisu dozvolili rivalu da se odlijepi…

Još jedan meč je ušao u neizvjestan finiš, bukvalno u igru koš za koš…

Trojkom Johana Šupaa, Francuska je povela 64:62, minut i 18 sekundi do kraja, ali je Nikola Žižić, nakon efektne asistencije Igora Drobnjaka, poravnao – 64:64.

Francuzi su imali napad 25 sekundi do kraja meča.

Karlton Dimanš je promašio oba bacanja, “trikolori” odlučili da brane posljednji napad i uspjeli da spriječe Drobnjaka da riješi utakmicu…

Drama je nastavljena i u produžecima, Šupa je trojkom donio svom timu minimalnu prednost 73:72 uoči posljednjih 60 sekundi, a Bojan Tomašević zatim pogodio iz ofanzivnog skoka.

Žoel Ajaji je ubacio još jednu trojku – 76:74, naši momci imali dva napada za pobjedu, ali ih, nažalost, nisu iskoristili. Tomašević je šutirao za tri uz zvuk sirene, lopta udarila u obruč, a naš mladi košarkaš pao na parket i – zaplakao.

Tomašević je meč završio sa 16 poena, Nikola Žižić ubacio 18, uz deset skokova, a Pavle Titić 14.

U francuskom timu najbolji Matis Jovo sa 20, Šupa je postigao 18…