CFL: Pobjede Sutjeske i Budućnosti, OFK Titograd upisao još jedan poraz

Piše: Rajko 800 pregleda Dodaj komentar

23. kolo fudbalskog šampionata donijelo je pobjede Sutjeske i Budućnosti.

Fudbaleri Sutjeske opravdali su ulogu favorita protiv Iskre u duelu 23. kola u kojem su slavili sa 2:0, a golove odluke postigli su Marko Vučić i Aleksa Marušić.

Ekipa Nikole Rakojevića je stvorila veliki broj prilika u ovom meču, bila konkretnija od rivala, koji je takođe imao svoje šanse, ali su bodovi potpuno zasluženo ostali u Nikšiću.

U 33. minutu Balša Božović je bio sam pred golmanom gostiju, kada ga je Blažić faulirao nakon čega je svirana najstrožija kazna. Precizan sa bijele tačke bio je Marko Vučić koji donosi prednost svojoj ekipi.

Potvrdu na trijumf Sutjeske stavio je Aleksa Marušić u 87. minutu, koji je glavom pogodio gol Iskre i tako postavio konačnih 2:0. “Plavi” su do kraja imali još nekoliko odličnih šansi, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Sutjeska nakon 23 odigrana kola ostaje na liderskoj poziciji sa 46 osvojenih bodova, a u narednom kolu koje se igra u srijedu 13. marta “plavi” će gostovati na Starom aerodromu ekipi OFK Titograda.

Tim Branka Brnovića je u derbiju pobijedio Zetu u gostima 3:0.

Mrežu tima iz Golubovaca načeo je Milić u 12. minutu. Potom je Vujačić u 35. minutu povisio na 2-0 i već tada je bilo jasno kome će pripasti bodovi u derbiju ovog kola. Konačanih 3-0 postavio je Mijić dva minuta prije kraja regularnog dijela susreta i time pokazao da je tim Branka Brnovića u izuzetnoj golgeterskoj formi u nastavku šampionata.