CFL: Mladost u pobjedničkom ritmu, Dečić drugoligaš, još jedan remi Budućnosti

Piše: Rajko 702 pregleda Dodaj komentar

Utakmicama 32. kola danas je nastavljeno takmičenje u fudbalskom šampionatu Crne Gore.

Mladost je nakon preokreta savladala Sutjesku 2:1 i smanjila zaostatak u odnosu na Budućnost, koja je igrala bez golova u Pljevljima protiv Rudara. Porazom u Petrovcu, Dečić je i matematički novi drugoligaš…

Mladost je prvi put ove sezone savladala Sutjesku (2:1), a trijumf protiv novog šampiona omogućio im je da se primaknu gradskom rivalu, Budućnosti, na dva boda zaostatka.

Sutjeska je povela golom Igora Ivanovića u 30. minutu. Izjednačio je Ivan Novović u 80, a pitanje pobjednika riješio je Zoran Petrović četiri minta kasnije.

Rudar i Budućnost su drugi put ove sezone igrali bez golova (prethodni put na stadionu pod Goricom), a oba tima imaju i po pobjedu u međusobnim duelima.

Zeta u Golubovcima pobijedila Iskru 1:0, i pretekla Pljevljake na tabeli. Odlučujući pogodak postigao je Nikola Krstović u 16. minutu.

Bez pobjednika završen je duel u Radanovićima, gdje su Grbalj i Kom Eurozoks igrali 2:2. Domaćin je poveo golom Petra Vukčevića u 19. minutu. Izjednačio je Marko Kažić u 68, a do novog vođstva Grbalj došao je golom Ivana Vukovića u 82. minutu. Konačan rezultat postavio je Martin Prenkočević u 86. minutu.

Pobjedu pred svojim navijačima upisao je Petrovac, koji je slavio protiv Dečića 3:1 golovima Zorana Mikijelja u 24, Benjamina Kacića u 32. i Stefana Đorđevića u 47. minutu. Jedini pogodak za Dečić, koji će naredne sezone igrati u Drugoj ligi, postigao je Vule Vujačić 34. minutu.

U 33. kolu, naredne subote, sastaće se:Zeta – Petrovac, Iskra – Mladost, Sutjeska – Grbalj, Kom Eurozox – Rudar i Budućnost – Dečić.

Ivanović sam na vrhu liste strijelaca

Fudbaler Sutjeske, Igor Ivanović, sa 12 postignutih golova zauzima prvu poziciju na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Napadači Mladosti i Grblja, Admir Adrović i Ivan Vuković, postigli su po 11, a gol manje Nikola Krstović iz Zete.

Član Mladosti, Marko Ćetković postigao je osam, u listu strijelaca po sedam puta upisali su se Božo Marković (Sutjeska), Luka Merdović (Sutjeska), Bogdan Milić (Iskra) i Stefan Đorđević (Petrovac), dok su po šest golova postigli Alen Melunović (Budućnost), Darko Nikač (Budućnost) i Filip Kukuličić (Iskra).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne tri golgeter Sutjeske Goran Vujović i igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović.