CFL: Budućnosti bod, poraz Mladosti, pobjede Rudara i Sutjeske

Piše: Ognjen 695 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Budućnosti odigrali su u Radanovićima neriješeno 1:1, dok je Mladost izgubila u Kotoru 1:0 u 22. kolu Telekom Prve lige.

Podgoričani su definitivno u krizi, ostali na samo jednoj pobjedi u drugom dijelu sezone i samo zbog loših rezultata Mladosti su i dalje čvrsto na vrhu.

Početak današnjeg meča najavljivao je bolju Budućnost jer je u ranoj fazi preko Vušurovića tim Miodraga Vukotića poveo. I bolje je igrala četa sa stadiona pod Goricom u prvom dijelu, ali u nastavku dominacija Grblja. Domaći tim je do izjednačenja došao poslije kardinalne greške golmana gostiju Dragojevića. Ispala je lopta čuvaru mreže “plavih”, što je iskoristio Pavlović i izjednačio.

Mladost je podbacila u Kotoru, pa je Bokelj golom Denkovića došao do trijumfa i sačuvao nadu u opstanak, a “romantičari” su sada osam bodova iza lidera.

U zanimljivom meču Rudar je pobijedio Petrovac 3:2, a igrač susreta bio je dvostruki strijelac iz tabora domaćih Vuković. Gol odluke postigao je 20 minuta prije kraja.

Pet pogodaka viđeno je i kraj Bistrice, gdje je Sutjeska savladala Jedinstvo 3:2. Već na poluvremenu bilo je 3:0, ali su Bjelopoljci u finišu sa dva pogotka uspjeli da ublaže poraz.

Iskra je golovima Paunovića i Muhovića stigla do iznenađujuće pobjede u Tuzima, a utješni pogodak za Dečić djelo je Vujačića.

Ljuljđuraj je bio strijelac jedinog gola na duelu Zete i Lovćena. Napadač tima sa Trešnjice presudio je Cetinjanima, koji su prvi put poraženi ovog proljeća.