CFL: Budućnost preokretom do prvog mjesta

Piše: Ognjen 978 pregleda Dodaj komentar
Fudbalski klub Budućnost Podgorica - zvanična stranica

Fudbaleri Budućnosti savladali su kao gosti Podgoricu sa 3:1 u drugom kolu Telekom Prve lige i jedina su ekipa u domaćem šampionatu sa maksimalnim učinkom.

Nakon poluvremena u kojem nije bilo previše uzbuđenja, u nastavku smo gledali mnogo bolji fudbal.

Odličnu priliku za “plave” imao je Ivanović u 54. minutu, kada je njegov šut zaustavila prečka.

Pet minuta kasnije centrirao je Maraš, a odlično reagovao Šaleta Kordić za vođstvo Podgorice.

Nije primljeni gol pokolebao osvajača Kupa iz prošle sezone, na teren su ušli ofanzivni Perović i Grbić i to je urodilo plodom.

Poslije centaršuta iz slobodnog udarca Božovića, kapiten Stefan Milić je glavom poentirao za 1:1 u 73. minutu.

Nepunih 10 minuta kasnije opet prekid za “plave”, ovog puta korner je izveo Božović, Perović je proslijedio loptu do Zarubice koji je savladao Agovića.

Nikšićanin je u sudijskoj nadoknadi drugim golom u današnjem meču stavio tačku na pobjedu Budućnosti.

Petrovac je dva puta golovima Kalezića vodio protiv Koma, ali je iz dva penala u kratkom vremenskom intervalu Vujović donio trijumf od 3:2 Zlatičanima.

Pogodaka nije bilo u meču Iskre i Titograda, dok je Grbalj slavio u Pljevljima sa 3:1.