CFL: Budućnost na čelu kolone, Rudar ponovo efikasan

Piše: Reprezentacija.me 744 pregleda Dodaj komentar

Odigrani su prvi mečevi 4. kola Prve crnogorske fudbalske lige gdje su favoriti zabilježili trijumfe.

Crnogorski šampion je, nakon pobjede u gradskom derbiju, ostvario veliku pobjedu na teškom gostovanju u Radanovićima rezultatom 2:1.
Za Budućnost su golove postigli Ika Pejaković u 18.minutu i Alen Melunović 10 minuta kasnije, dok je za domaće, koji su loše počeli sezonu (4 boda iz 4 kola), jedini strijlac bio njihova udarna igla Šaleta Kordić.

Budućnost se ovom pobjedom popela na prvo mjesto na tabeli i zadržaće se tu sve do sjutra kada svoj meč budu odigrali Zeta i Sutjeska na Trešnjici.

Rudar je nakon raznošenja Petrovca, demolirao i Dečić na svom Gradskom stadionu u Pljevljima rezultatom 4:0. Golove za izabranike Radisava Dragićevića postigli su Miki Mrdak u 15, te Marko Vuković u 20. minutu, dok se Edvin Kuč upisao u 57.minutu. Na poker Pljevljaka se čekalo do 74. minuta kada je pogodio i Miloš Zečević.

Na Starom aerodromu su mreže mirovale u prvom poluvremenu, dok se u drugom mreža gostiju zatresla dva puta, kada su golove za domaću Mladost postigli dva Marka, velemajstor Ćetković u 59 i Burzanović u 70.minutu. Za Kom Eurozox strijelac u 74. minutu bio je Dejan Bogdanović, dok je isti igrač donio i remi gostima 4 minuta prije kraja isteka regularnog toka.

Petrovac je na stadionu pod Malim brdom doživjeo još jedan šok, ovog puta od simpatične Iskre. Gol vrijedan 3 boda za goste iz Danilovgrada postigao je kapiten Željko Žeca Krstović u 32. minutu. Očigledno je da su izabranici Rudolfa Marčića u rezultatskoj i igračkoj krizi.

Derbi sjutra od 16 sati igraju Zeta i Sutjeska na Trešnjici.