CEV kup: Ubjedljiv poraz Budvanske rivijere

Piše: Vladan 732 pregleda Dodaj komentar

Drugo kolo CEV kupa će, po svemu sudeći, biti posljednja ovosezonska evropska stanica za odbojkaše Budvanske rivijere – izabranici Milana Markovića poraženi su večeras u Budvi od francuskog Ajačija 3:0, u prvom dvomeču dva rivala.

Crnogorski šampion je otpor favorizovanom rivalu, aktuelnom osvajaču Kupa i Super kupa Francuske, pružio u prvom i trećem setu, u kojem je domaćin imao, ali nije iskoristio i set loptu na 24:23. U drugom dileme nije bilo, pa je Ajačio ostvario zasluženu maksimalnu pobjedu i zakoračio ka trećem kolu ovog takmičenja.

“Čestitam ekipi Ajačija na zasluženoj pobjedi, mislim da su danas igrali dosta pametno. Mi smo u svakom setu imali svoje šanse koje, nažalost, nismo iskoristili. U našoj igri se, definitivno, vidio nedostatak treninga posljednjih dana, pogotovo na servisu, gdje nismo baš djelovali. Mnogo sigurno. Ostaje, naravno, žal za trećim setom, koji smo sticajem nekih okolnosti izgubili, nakon što smo kvalitetnom igrom uspjeli da nadoknadimo veliku prednost protivnika i stignemo do set lopte”, kazao je za “Vijesti” trener Budvanske rivijere Milan Marković.

Ajačio je u prvom setu imao poen prednosti na prvom tehničkom tajm-autu (8:7), a pet na drugom (16:11). Ipak, Budvanska rivijera se primakla na 14:16, i primorala goste na tajm-aut. Gosti su držali dva poena prednosti sve dok Kastar nije ispucao loptu u aut, kada su Budvani smanjili na 22:23. Ipak, servis greške Mamedova i Hurtada su pomogle Ajačiju da stigne do vođstva od 1:0.

U drugom setu je sve bilo odlučeno na drugom tehničkom tajm-autu, kada je francuski tim poveo 16:9, dok je u trećem setu Ajačio odmah na startu poveo 8:3 i primorao Markovića da mijenja primača i uvede u igru mladog Miljana Kastratovića. Ajačio je sigurno vođstvo imao do 21:14, kada je počela da se topi prednost Francuza. Budvanska rivijera je prvo prišla na 21:22, a onda je serijom 3:0 preokrenula na 24:23 i stigla do set lopte. Međutim, Ajačio je bio smireniji u završnici, pa je iskoristio drugu meč loptu..

“Čast mi je i zadovoljan sam što sam dobio priliku da igram. Nadam se da sam opravdao očekivanja trenera. Nadam se da će biti bolje u Francuskoj, da će to biti moja bolja uvertira za reprezentaciju”, rekao nam je Kastratović.

Revanš meč igra se 17. januara u Francuskoj. Budvanima je potrebna pobjeda od 3:0 ili 3:1 kako bi izborili “zlatni” set i šansu da se bore za prolaz u osminu finala.

“Ostaje nam da se u naredne dvije nedjelje pripremimo za revanš. Mislim da možemo mnogo bolje nego večeras, iako je Ajačio veliki favorit za prolaz. Ali, mi ćemo dati sve od sebe i vidjećemo za koliko će to biti dovoljno”, dodao je Marković.

Budvani su u prvom kolu CEV kupa, sa dvije pobjede od po 3:2, elimisali finski Loimu.

Naš šampion je evropsku sezonu počeo u drugom kolu Lige šampiona, gdje je eliminisan od danskog Gentoftea.

Budvanska rivijera – Ajačio 0:3 (23:25, 18:25, 25:27)

Budvanska rivijera: Zoranić, Mamedov 2, Marović, Kastratović, Lečić, Lakčević (libero 1), Nikolić 16, Ivanović 4, Hurtado 6, Kilko 2, Karabali 12, Dokić (libero 2), Prušević 2.

Ajačio: Eksiga (libero), Takaniko 6, Miranda 13, Dejli 9, Lakasi 10, Petreas 12, Kastar 7, Mijajlović, Petrov, Sirila, Morgado, Simović.