Četvrti trijumf Barana u nizu: Mornar ubjedljivo pobijedio Megu!

Piše: Vladan 748 pregleda Dodaj komentar

Mornar je ubjedljivo i bez problema došao do četvrte pobjede u nizu na dva fronta, i potvrdio uzlaznu putanju forme – izabranici Mihaila Pavićevića bili su bolji na svom parketu od Mega Bemaxa 85:68, u utakmici 11. kola ABA lige.

To je, tek, druga pobjeda Mornara u sedmom međusobnom susretu za Megom, jednim od rijetkih timova u ABA ligi sa kojim crnogorski vicešampion ima izrazito negativan skor.

Barani su stigli do šeste pobjede u regionalnom takmičenju, Mega je doživjela deveti poraz.

Sve je u Baru, praktično, riješeno već u prvom poluvremenu, a posebno u prvoj četvrtini.

Nakon prvih 10 minuta domaći košarkaši stekli su velikih 15 poena prednosti (30:15), uz sjajan šut tri poena (9-6), pa Barani su iz daljine postigli više poena nego gosti ukupno u prvom kvartalu. Mornar je manje šutirao za dva poena u prvoj dionici, ali je imao odličan procenat.

Mornar je na poluvremenu vodio 18 razlike (54:36), u trećoj dionici je bilo i plus 22 za domaće (66:44), koji su nakon toga rutinski priveli meč kraju, jer razlika nijednog trenutka nije silazila ispod 15 poena, a još jednom je u posljednjoj četvrtini bilo 22 razlike za Mornar (85:63)…

Interesatno, Mornar je od druge četvrtine pa do kraja meča pogodio samo dvije trojke iz 18 pokušaja. Međutim,  ni taj “prazan hod” Mornara gosti nijesu uspjeli da iskoriste i utakmicu učine zanimljivijom, jer je domaćin veoma dobro šutirao za dva poena (60 odsto, 35-21), dok je Mega, koja je imala bolji skok (44-37), bila katastrofajna u šutu za tri poena (25-3).

Damir Markota je bio najbolji u barskom timu sa 22 poena (7-7 za dva poena) i osam skokova, a dvocifren je bio još samo Džejkob Pulen sa 12 poena.

Još sedam igrača Mornara se upisalo u strijelce, najbliži dvocifrenom poenterskom učinku bili su Nemanja Vranješ (9), Antabija Voler (9), Derik Nidam (8) i Sead Šehović (8).

U gostujućem timu Blaž Mesiček je bio njajefikasniji sa 19 poena, dok je naš Marko Simonović dodao 17 poena i sedam skokova.

Mornar u sljedećem kolu, 22. decembra, dočekuje Cibonu.