Česi šokirali mlade rukometaše Crne Gore

Piše: Rajko 920 pregleda Dodaj komentar

Mladi rukometaši Crne Gore u „Verdeu” izgubili čak 25:13 od Češke u polufinalu.

Prošlo je 12 godina od obnavljanja nezavisnosti, ali još nijedna mlađa rukometna reprezentacija Crne Gore nije uradila ono što je seniorska uspjela pet puta – da izbori plasman na veliko takmičenje.

Novi udarac je pretrpjela juniorska selekcija, koja je u polufinalu B Evropskog prvenstva potonula u „Verdeu” protiv Češke. Nakon 129 golova u grupi, tj. prosječno 32,25, tim Brana Božovića je protiv višeg i snažnijeg protivnika bio potpuno bezidejan i doživio je pravi debakl – 25:13!

Tako će se Česi u sjutrašnjem finalu boriti za plasman u A diviziju, a nekim novim generacijama crnogorskih rukometaša ostaje nada da će se oni izboriti za elitu. Mada, toliko mladih igrača odlazi iz naše zemlje i igra za druge reprezentacije da je pitanje kada će i da li će uopšte taj cilj ikada biti ostvaren…

„Crveni” su mnogo bolje počeli meč i već poslije pet minuta i 40 sekundi vodili 3:0. Niko tada nije mogao ni da pretpostavi da će Božovićev tim do poluvremena dati još toliko golova, a tek ne ono što će se dešavati nakon velikog odmora – nakon što su u 42. minutu prišli na 11:10, domaći su u narednih 17 minuta primili čak 13, a dali samo jedan gol! Na brojci od 11 pogodaka su stajali 14 minuta, a 12. i 13. su dali u posljednjih 90 sekundi.

I to je sebi dozvolila ekipa koja je, da ponovimo, zatresla mrežu 129 puta u prva četiri meča!

ČEŠKA – CRNA GORA 25:13 (7:6)

Podgorica – Dvorana „Verde”. Gledalaca: 250. Sudije: Korja i Metsamaki (Finska). Sedmerci: Češka 5 (4), Crna Gora 1 (1). Isključenja: Češka 2, Crna Gora 10 minuta.

Češka: Štefanič (15 odbrana), Drapela, Vanek 1, Skalicki 3, Zelenka 2, Janiček, Režnicki, Nejdl 2 (2), Nantl, Klima 6, Pacel 5 (2), Piroh 2, Polašek, Dokupil 2, Kžistek 2, Harabiš.

Crna Gora: Matović (12 odbrana i sedmerac), Braunović, Ćorsović, Ašanin 2, Bakić 3 (1), Eraković, Abramović, Mandić, Radoman, Bajčeta, Žurić, Vujović 1, Perišić 2, Kaluđerović 5, Abramović, Radičević.