Carević spriječio ubjedljiviji poraz Crne Gore

Piše: Ognjen 816 pregleda Dodaj komentar

Kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je u meču prvog kola turnira elitne runde kvalifikacija za plasman na U17 Evropsko prvenstvo od selekcije Poljske rezultatom 2:0.

Premijerni meč naših kadeta u elitnoj rundi takmičenja završen je porazom od domaćina turnira, koji je imao više od igre tokom cijelog meča i zasluženo upisao prva tri boda. Naša selekcija bila je ravnopravna u prvom dijelu, dok je u nastavku protvinik u potpunosti dominirao.

Domaćin je trijumf najavio već u šestom minutu nakon izgubljene lopte našeg tima na sredini terena i kontranapada protivnika koji je u pogodak za prednost rezantnim udarcem pretvorio Dravz.

Već u prvom minutu drugog dijela Poljaci su imali priliku da dupliraju prednost – u kaznenom prostoru naše selekcije Drinčić je nepropisno zaustavio protovničkog napadača ali je Carević je odbranio udarac Grima sa bijele tačke.

Naš golman bio je nemoćan u 53. minutu kada je Kopah umakao našoj posljednjoj liniji i rutinski materijalizovao ukazanu priliku. Do kraja susreta domaćin je dominirao, imao još nekoliko dobrih prilika ali se odličim intervencijama istakao golman Carević.

– Kad se sve pogleda Poljaci su upisali zasluženu pobjedu. Bili su daleko bolji rival u drugom dijelu susreta, tokom kojeg nismo uspjevali da pronađemo adekvatan odgovor na njihovu igru na sredini terena. U prvom dijelu smo, osim situacije kada smo primili gol, parirali u igri ali nismo uspjeli da napravimo nešto više jer nam je nedostajalo hrabrosti u igri prema protivničkom golu u veznoj liniji. Ostaje da pokušamo da otklonimo greške koje smo uočili danas i da se pripremimo što bolje za duel sa selekcijom Irske koji nas očekuje za dva dana, rekao je selektor Miličković.

Naša kadetska selekcija naredni meč igra u sijedu, 30. marta protiv selekcije Irske, koja je danas poražena od Srbije rezultatom 2:0. Meč počinje u 14 časova.

Poljska – Crna Gora 2:0