Ćaćić i Medenica četvrti na Balkanijadi u Skoplju

Piše: Reprezentacija.me 711 pregleda Dodaj komentar

vojin cacicVojin Ćaćić i Vuk Medenica zauzeli su četvrto mjesto u konkurenciji 13 parova na Prvenstvu Balkana u bič voleju (odbojka na plaži), koji se večeras završava u Skoplju.

Crnogorski reprezentativci su u meču za bronzu poraženi od Bugara Koleva i Miteva 2:0 (21:19, 21:17).

Prethodno, Ćaćić i Medenica su u polufinalu izgubili od srpskog para Nikolić – Kiković sa 2:1 (17:21, 21:15, 15:13).

“U polufinalu su presudile dvije lopte, dok smo u meču za treće mjesto ostali bez snage, stigao nas je umor”, rekao nam je Vojin Ćaćić.

U grupnoj fazi takmičenja, u grupi D, zauzeli su drugo mjesto, pošto su pobijedili Rumune Maskovica i Abrudana sa 2:1 (27:25, 15:21, 18:16), dok su izgubili od Makedonaca Milkova i Trajčevskog sa 2:1 (21:16, 13:21, 16:14). Crnogorski tandem je potom u četvrtfinalu savladao turski par, Durgut – Gogtepe sa 2:1.

Drugi crnogorski par na ovom prvenstvu, Aleksandar Minić i Nikola Masoničić, takmičenje su završili još u grupi, sa dva poraza – od bugarskog para Kolev – Mitev sa 2:0 (21:16, 23:21) i od turskog para Ozbek – Dagči takođe sa 2:0 (21:14, 21:15).

Titulu su osvojili Nikolić i Kiković koji su u srspkom finalu bili bolji od Antonića i Galeševa sa 2:1 (21:19, 18:21, 15:12).