Čabarkapa kapitenski

Piše: Reprezentacija.me 801 pregleda Dodaj komentar

Dejan Čabarkapa sa 24 poena bio je ubjedljivo najbolji pojedinac utakmice i predvodio svoj Salonit Anhovo u pobjedi nad Fužinarom 3:0 kod kuće u prvenstvu Slovenije.

U prvenstvu Srbije Novi Pazar Jovana Delića (4 poena od čega 1 a, dijelio minutažu sa Nemanjom Stevanovićem) ugostio je Vojvodinu Aleksandra Minića koji je sa 13 poena itekako doprinio triumfu od 3:0.

Personal Bolivar upisao je dvije pobjede u prvenstvu Argentine u gostima prvo nad Pilarom 3:1 a zatim i nad Ciudadom 3:0 a Miloš Ćulafić nije bio u sastavu.

Ljubinje Milenka Dangubića kod kuće je savladalo Ilijaš sa 3:1 u prvenstvu Bosne i Hercegovine.

U Francuskom šampionatu Gojko Ćuk (7 poena) sa Chaumont savladao je u gostima Nancy sa 3:0 dok je Tours poražen 3:2 kod kuće od Nantes a Rajko Strugar ulazio je da servira u prvom, drugom i četvrtom setu. U drugoj ligi Aleksandar Milivojević (10 poena, 1 as) sa Cambrai je poražen kod kuće od Vice sa 3:0 a sva tri seta su odlučena na razliku.

Marko Bojić ponovo nije bio u sastavu Halkbanke koja je u gostima savladala Sahinbey 3:1 u Turskom prvenstvu.

U prvenstvu Grčke Oristiadas je upisala treću uzastopnu pobjedu ponovo najviše zahvaljujući Blažu Miliću (18 poena, 3 asa, 3 bloka) i Marku Vukašinoviću (16 poena, 4 bloka) savladavši Lamiu kod kuče 3:1. Božidar Ćuk (12 poena, 2 asa, 2 bloka) je sa Olympiakosom bio bolji u vješitom derbiju od Panathinaikosa sa 3:0 dok ni 23 poena Luke Šuljagića (2 asa, 1 blok) nisu pomogli Ethnikosu da izmjegne maksimalan poraz na gostovanju Kifisia.

Ksenija Ivanović sa Telekom Baku odigrala je dva meča u prvenstvu Azerbedžana, prvo je savladan Genclik sa 3:0 a Ksenija je odigrala samo prvi set a zatim su poraženi od Azerrail Baku sa 3:0 osvojivši 9 poena uz 1 as.

Tanja Bokan nije bila u ekipi Hisamitsu Springa u pobjedama nad Ageo 3:1 i Body Queenseis 3:0 u prvenstvu Japana.

U prvenstvu Poljske Ana Otašević je sa Rzeszow poražena u gostima od Chemik Police 3:1 osvojivši samo 1 poena za nepun set.

Tongeren Tijane Jakić savladao je u gostima Gent sa 3:2 u Belgijskom šampionatu.

Jovana Vukčević nije bila u sastavu Go Volley u pobjedi na gostovanju Gorenja od 3:1.

U prvenstvu Srbije Danijela Džaković (8 poena) sa Jedinstvom poražena je kod kuće od Zrenjanina sa 3:0.

U Francuskoj drugoj ligi Marija Milović (13 poena, 5 blokova i 3 asa) sa Stella Calais savladala je u gostima Loisirs sa 3:0, istim rezultatom slavio je Amiens Dragane Peruničić i Marije Sandić na gostovanju Harnesu.

U šampionatu Njemačke Andrea Laković nije ulazila u igru u pobjedi USC Munster od 3:1 kod kuće nad Stuttgartom od kojeg su nedavno izgubili u polufinalu Kupa.

U Rumunskom prvenstvu Nikoleta Perović sa 14 poena (1 blok) predvodila je Tirgu Mures u pobjedi na gostovanju CSM Lugoj dok je Jelena Cvijović sa Penicilina Iasi poražena kod kuće od CSM Bucuresti 3:0 osvojivši 8 poena.