Bundesliga: Sjajne partije Borozana i Lazovića u porazu Libeka

Piše: Ognjen 670 pregleda Dodaj komentar
reprezentacija.me

Naši reprezentativci Vuko Borozan i Vuk Lazović su odigrali najbolju partiju ove sezone u Bundesligi, njihov Libek je bio najbliži do sada da osvoji bodove, ali su ipak morali pognute glave da napuste teren u Bergišeru 30:28.  Sve vrijeme su izabranici Gorana Sutona bili u igri, u 55.minutu je bilo 27:27, potom su domaći napravili mini seriju i poveli 29:27, da bi na minut prije kraja Lazović zabio za 29:28, ali Libek nije uspio da se odbrani i potom pokuša da osvoji prvi bod. Jasno je da se sada i Sutonova fotelja itekako drma, a kako i ne bi kada je svog najboljeg igrača – Vuka Borozana u igru uveo u 25.minutu, a on potom postigao sedam golova i bio najefikasniji u svom timu. Naš pivot Vuk Lazović je bio precizan četiri puta. Kod domaćih odličan je bio Oelze sa 11 golova.

Razloga za zadovoljstvo kada je rezultat u pitanju nije imao ni Rašo Ristanović. Njegov Balingen je izgubio kod kuće od Gepingena 29:21, a naš čuvar mreže je za 40 minuta na terenu imao 15 odbrana. Gumerzbah je nanio prvi poraz Melsungenu 27:23, dok je takođe neočekivano Hamburg osvojio samo bod protiv Hanovera 23:23. U domaćem timu se istakao Fal sa šest golova, dok su na drugoj strani Hofner i Lehnhof postigli po pet.