Bukurešt korak do četvrtfinala, dobra partija Itane Grbić

Piše: Ognjen 238 pregleda Dodaj komentar

Bukurešt se revanširao FTC-u za ubjedljiv poraz u Budimpešti (33:23) na početku glavne runde Lige šampiona, sinoć je rumunski tim slavio 27:24 uz tri gola Itane Grbić, dok je Andrea Klikovac uputila samo jedan šut prema golmanki Blanki Biro.

Tim iz Bukurešta ostvario je treći trijumf u glavnoj rundi i ima isti broj bodova, sa utakmicom više, kao Esbjerg, Rostov i Mec.

Kristina Neagu postigla je osam golova iz 13 pokušaja, dok je Dragana Cvijić završila meč sa sedam golova uz jedan promašaj. Andrea Lekić, od naredne sezone članica Budućnosti, četiri puta, iz devet pokušaja, pogodila je mrežu gostujuće ekipe. U FTC-u podbacile su mlade zvijezde Katrin Klujber i Noemi Hafra, dok je Biro sa gola spašavala tim i uvela ga u uzbudljivu završnicu. U 53. minutu gost se približio na 23:22, u posljednja tri minuta domaćin je imao višak od gola, ali je Neagu preuzela stvari iu svoje ruke sa dva vezana gola. Udarac opasne Zite Sučanski zaustavila je Jelena Grubišić i otklonila dilemu.