Bugari slavili 3:1 – četvrti uzastopni poraz mlade reprezentacije

Piše: Ognjen 812 pregleda Dodaj komentar

Mlada fudbalska reprezentacija Crne Gore doživjela je četvrti vezani poraz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo i zadržala posljednju poziciju u grupi 9, sa očigledno realnim šansama da tu i ostane do kraja ciklusa.

Nakon Francuske i Slovenije dva puta, bolja od izabranika Mojaša Radonjića bila je Bugarska – ekipa koja je upisala prvu pobjedu, a koja je nedavno na svom terenu izgubila od Luksemburga i remizirala sa Kazahstanom.

Na kraju, čak i ubjedljiva pobjeda domaćina u Beroi – 3:1, kao rezultat nemoći naših fudbalera u drugom poluvremenu.

Baš kao u nedavnim porazima protiv Slovenija, Crna Gora je bila ravnopravna, pa čak i bolja ekipa u prvom poluvremenu.

Imala je i tri dobre šanse – Oliver Šarkić u 9, Stefan Vukčević u 29. i Driton Camaj u 33. minutu nisu uspjeli da savladaju bugarskog golmana Krasteva.

Bugari su ozbiljnije zaprijetili tek u finišu prvog dijela, preko Kerčeva, a poveli su čim je krenuo nastavak – Despodov je u 47. minutu zatresao mrežu Matije Šarkića.

Crna Gora se brzo pribrala i izjednačila nakon samo šest minuta – gol Nikole Krstovića, nakon asistencije Vukčevića – ali je u posljednjih pola sata maltene nestala sa terena.

Bugari su premoć na terenu iskoristili da preko Kraeva u 58. i Mileva u 66. minutu slave sigurnu pobjedu. Između dva gola imali su još jednu dobru šansu…

Serija od četiri poraza je najgora u istoriji mlade reprezentacije Crne Gore, koja igra već šesti ciklus kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Ovo je, takođe, prvi poraz naše mlade od Bugarske, protiv koje je Crna Gora ostvarila prvu pobjedu, 2007. godine, u prvom zvaničnom meču neke crnogorske selekcije ikada. U Sofiji je tada bilo 2:1, a golove su postigli Stevan Jovetić i Simon Vukčević.

Još tri puta je mlada reprezentacija Crne Gore igrala sa Bugarskom, 2010. godine je slavila 2:0, dok je 2008. i 2009. odigrala neriješeno (0:0 i 1:1).

Ovim porazom i zaključena je najgora godina mlađih crnogorskih selekcija do sada – samo jednu i dva remija na 14 mečeva ostvarili su naši kadeti, omladinci i mladi fudbaleri. Doživjeli su 11 poraza u 2017. godini.