Budvanska rivijera novi šampion Crne Gore!

Piše: Vladan 964 pregleda Dodaj komentar

Deseti, jubilarni šampionat od obnavljanja nezavisnosti je donio najveća uzbuđenja i petog prvaka Crne Gore – Budvansku rivijeru.

U meču prepunom nervoze, preokreta i grešaka, u kojem su čak i redari i policija razdvajali domaće igrače i sudije, tim Brana Božovića je u odlučujućim trenucima bio smireniji i pametniji od Lovćena i slavio sa 19:17.

Gol koji je riješio šampionat je dao čovjek koji je mogao da bude samo heroj ili tragičar – Radivoje Đođić. Iskusni Nikšićanin, koji nije igrao kako zna, u finišu se iskupio za sve promašaje, a golom iz kontre minut i 38 sekundi prije kraja za 19:17 je otklonio sve dileme.

Tada je fešta u prepunom Mediteranskom sportskom centru mogla da počne, bilo je jasno da Cetinjani ne mogu do boda koji bi ostavio pehar u crnogorskoj prijestonici.

Nijanse su odlučile. Više smo željeli titulu od igrača Lovćena, čestitam momcima na velikom uspjehu“, rekao je 34-godišnji Ratko Suknović, kojem je kao kapitenu pripala čast da podigne prvi pehar u klupskoj istoriji.

Meč je prelomljen od 51. do 53. minuta. Lovćen je imao sve u svojim rukama – gol prednosti (15:14) i dva igrača više, jer je prvo isključen kapiten domaćih Ratko Suknović, a zatim i golman Lazar Pešić zbog prigovora. Nebojša Lakić je u napadu četiri na šest izborio sedmerac, koji je majstorski realizovao Đođić, što je bio signal da Budvani preuzimaju kontrolu.

Toliko je emocija da ne mogu da razmišljam kako je biti šampion. Ovo je plod višegodišnjeg rada. Bilo je teško, Lovćen je igrao nadahnuto, ali moram da podvučem publiku, koja je vratila rukomet na velika vrata. Podigla nas je u jednom trenutku, bukvalno smo igrali na njenim krilima. U situaciji sa dva igrača manje je presudio voljni momenat momaka, kao i inat“, rekao je trener Budvana Brano Božović.

Lovćen je posljednji put poveo u 53. minutu (16:15), ali je najbolji igrač meča Slobodan Bulajić dao dva gola, a Đođić izborio i realizovao penal za 18:16. To je bio početak kraja…

Bio je ogromni pritisak na mojoj ekipi, bez obzira što smo se trudili da bude što manji. Dok su momci igrali rasterećeno, djelovalo smo vrlo dobro, ali u nastavku utakmice nisu mogli da istrpe pritisak. Slabo su se kretali u napadu, a presudni trenuci su bili kada smo imali dva igrača više. Nismo uspjeli da se odvojimo, ali ovo je mlada ekipa, pred kojom je budućnost“, naglasio je trener Lovćena Ranko-Bana Popović.

Budvanska rivijera – Lovćen 19:17 (8:10)

Budva – Mediteranski sportski centar. Gledalaca: 1.000. Sudije: Mitrović i Vešović (Podgorica). Sedmerci: Budvanska rivijera 6 (4), Lovćen 3 (2). Isključenja: Budvanska rivijera 12, Lovćen 14 minuta. Crveni karton: Damjanović (Lovćen) u 60. minutu.

Budvanska rivijera: Pešić 1 (osam odbrana i sedmerac), Spalević, Bojbaša, Bajčeta, Jauković, Zeković, Radoman, Lacmanović, Lakić 1, Vuković, Bulajić 5 (1), Đođić 4 (2), Suknović 6 (1), Čampar 2, Ahruk.

Lovćen: J. Marković, Matović, Borilović (12 odbrana i dva sedmerca), Beloica, Stanojević, Krivokapić 1, M. Popović, V. Kaluđerović, Dapčević, Drašković, Perović 5, D. Kaluđerović 3, Latković 6 (2), B. Popović 2, Damjanović.