Budvanska rivijera i Jedinstvo drugu uzastopnu godinu odlučuju o trofeju!

Piše: Ognjen 763 pregleda Dodaj komentar

Drugu godinu zaredom, o trofeju u odbojkaškom Kupu Crne Gore odlučivaće Budvanska rivijera i Jedinstvo Bemax, koji su u polufinalnim duelima, sa po 3:0, porazili Volej star, odnosno Budućnost Capital Plazu.

Prošle godine u Podgorici, Budvani su u finalu slavili protiv Jedinstva sa 3:0, favoriti su i u ovogodišnjem finalu, u Bijelom Polju, ali Jedinstvo, barem na papiru, u ovogodišnje finale ulazi sa većim šansama nego lani, ne samo zbog domaćeg parketa.

Jedinstvo je odigralo dva uzbudljiva i neizvjesna meča u ligaškom dijelu protiv šampiona, koji je u obje utakmice slavio 3:2, a u nedjeljnom finalu, od 18 sati, biće i oslabljen u odnosu na ligaške mečeve. Ostaje da se vidi da li će izabranici Darka Prebiračevića u finalu, pred tv kamerama, odigrati kako mogu i tako finale učiniti uzbudljivim i neizvjesnim.

Budvanska rivijera je do finala stigla očekivano lako i ubjedljivo, pošto je u polufinalu porazila Volej star sa 3:0. Nikšićani su na kraju, ipak, uspjeli da obezbijede finansijska sredstva da se, u oslabljenom sastavu, pojave na utakmici, ali ne i da polufinale učine iole interesatnim.

Crnogorski šampion je rutinski došao do pobjede protiv, objektivno, slabijeg rivala, iako su i Budvani bili nekompletni. Zbog zaostalih neisplaćenih ugovornih obaveza, dvojica Kolumbijaca, korektor Ivan Hurtado i srednji bloker Aleksandar Karabali odlučili su da ostanu u Budvi i preskoče završnicu Kupa u znak protesta. Zboz stomačnog virusa, u polufinalu nije bilo ni juniorskog reprezentativca Miljana Kastratovića, koji se, možda, oporavi za finale…

Što se meča tiče, Volej star je jedino bio u igri do 5:5 u prvom setu i 5:4 u drugom, a utisak je da su u preostalom dijelu meča meča Nikšićani jedva čekali da se utakmica privede kraju.

Izabranicima Milana Markovića, dakle, ostaje još korak do prvog trofeja u sezoni, osmog uzastopnog u kup takmičenju.

Drugo polufinale je, prema očekivanjima, bilo interesantnije, ali je, takođe, završeno sa 3:0 (25:18, 25:23, 25:20) u korist Jedinstva, pa je Budućnost Capital Plaza, tako, treću godinu zaredom ispala u polufinalu ovog takmičenja.

Jedinstvo se, uz to, revanširalo Podgoričanima za prvenstveni poraz u Bijelom Polju (3:1).

U prvom setu je bilo neizvjesno do 11:10, nakon čega je Jedinstvo “otišlo” na 14:10, a onda na 19:12 otklonilo sve dileme. Drugi set je bio najinteresantniji, Budućnost je povela 10:8, Jedinstvo preokrenulo na 16:13, a onda Budućnost izjednačila na 19:19. Poenima Bugarina i Rudića, te greškom u napadu Zvicera, Jedinstvo je stiglo do prednosti od 22:19. Podgoričani su priprijetili na 24:23, ali je tačku na set stavio najbolji pojedinac meča, Jovan Delić, inače bivši primač Budućnosti.

Treći set nije donio velika uzbuđenja, Jedinstvoje odmah na startu povelo 5:1, potom i 16:12, a sve je odlučeno kada su Bulatović i Rudil blokom donijeli prednost od 18:13…

Budvanska rivijera – Volej star 3:0 (25:17, 25:15, 25:14)

Bijelo Polje – Dvorana: “Nikoljac”. Gledalaca: 100. Sudije: Branko Batizić (Podgorica) i Jelena Tošić (Bar). Poeni iz napada: Budvanska rivijera 29, Volej star 21. Poeni iz bloka: Budvanska rivijera 10, Volej star 2. Poeni iz servisa: Budvanska rivijera 12, Volej star 2. Greške: Budvanska rivijera: 21, Volej star 24.

Budvanska rivijera: Zoranić 6, Mamedov 5, Marović, Lečić 4, Lakčević (libero 1), Nikolić 19, Ivanović 8, Kilko 7, Dokić (libero 2), Prišević.

Volej star: Vuković 9, Marojević, Nikolić 8, Crnogorac 2, Đokić 5, Danilović, Papović (libero).