Budvani u osmini finala CEV kupa! (FOTO)

Piše: Reprezentacija.me 953 pregleda Dodaj komentar

Odbojkaši Budve rutinski i bez ikakvih problema izborili su plasman u osminu finala CEV kupa.

Nakon pobjede u gostima od 3:1, izabranici Vladimira Vasovića slavili su i sinoć na svom terenu protiv vicešampiona Bosne i Hercegovine, Kaknja sa 3:0 (25:13, 25:18, 25:10), i više nego zasluženo izborili plasman u narednu rundu ovog takmičenja.

Kakanj je poveo 1:0 u prva dva seta, u prvom je odolijevao do 6:5, u drugom do 6:6, dok u trećem dileme nije bilo od prvog poena, jer je očigledna bila razlika u kvalitetu.

Henri Omar Tapija Santana je sa 18 poena bio najbolji poenter meča, Blažo Milić je dodao 10.

Bahrija Zenović se sa osam poena najviše istakao u poraženoj ekipi.

Crnogorski šampion će u osmini finala igrati najvjerovatnije sa ruskim Zenitom iz Sankt Peterburga, koji je dobio prvi meč u gostima protiv bugarskog Burgasa, a sjutra igra revanš pred svojim navijačima.

Meč u Budvi, koji su navijanjem uljepšali domaći navijači, popularni “gusari”, umalo je pokvario jedan nepromišljeni gledalac.

Naime, neko od gledalaca u Mediteranskom sportskom centru, pri rezultatu 22:8 u trećem setu, sa tribine je ubacio rolnu papira, koja je pogodila u glavu gostujućeg odbojkaša, Murisa Krivokapu, koji je ostao da leži na parketu, nakon čega je izašao sa terena, čini se bez težih posljedica.

Rolna, moguće, nije bila “namijenjena” gostujućem igraču, već kao dio slavljeničke koreografije, ali je itekako mogla da pokvari slavlje Budvana.

“Da li treba sada da prekinem meč pri ovom rezultatu. Trebam li?”, rekao je, između ostalog, prvi sudija meča, Njemac Benedikt Gajkes obraćajući se ljudima sa zapisničkog stola, nakon čega je tražio od zvaničnog spikera da upozori publiku da će pri sličnom narednom incidentu prekinuti utakmicu.

U svakom slučaju, Budvane čeka kazna za ovaj nepotreban incident…