Budvani opet bez milosti u derbiju

Piše: Reprezentacija.me 692 pregleda Dodaj komentar

Odbojkaši Budve su bili nemilosrdni i u četvrtom derbiju ove sezone – nakon što su dva puta dobili Budućnost, izabranici Vladimira Vasovića su drugi put “uzeli mjeru” i šampionu Jedinstvu, večeras sa 3:1 (18:25, 25:22, 25:19, 25:11).

Domaći su u prvom setu vodili do 15:14, a onda je Jedinstvo serijom 3:0 preokrenulo i više nije ispuštalo vođstvo do kraja seta, koji je prelomljenom novom serijom od 3:0 za prednost od 22:17…

Od drugog seta su se, međutim, promijenila dešavanja na terenu, Budvani su počeli sve bolje da serviraju i posebno blokiraju. Budva je do sredine drugog seta već vodila 12:6, imala je i 22:18, ali su gosti priprijetili kada su smanjili zaostatak na 23:22. Ipak, nakon servis greške tehničara Bjelopoljaca Strahinje Kuburovića (24:22), na servis je došao Kolumbijac Ivan Andres Urtado i as servisom stavio tačku na ovaj set i donio izjednačenje.

U trećem i posebno četvrtom setu dileme nije bilo, oba seta su protekla u dominaciji Budvana, dok su izabranici Darka Prebiračevića bili potpuno nemoćni.

U trećem setu je neizvjesnost trajala do 11:11, a onda su Budvani sa tri poena u nizu poveli 14:11, nešto kasnije i 21:16, kada je set i prelomljen.

Posebna priča je četvrti set, u kojem je Budva od 14:10 uspjela da napravi nevjerovatnu seriju od 10:0 za vođstvo ood 24:10…

Budvane su do pobjede vodili Alen Didović i Ivan Andres Urtado sa po 15 poena, Miloš Milić je upisao 13, a Jovan Delić 12. U gostujućem timu Nemanja Dukić sa devet i Luka Šuljagić sa osam bili su najbolji poenteri.

U drugom meču današnjeg programa, Volej star je u nikšićkom derbiju bio bolji od Sutjeske 3:1 (20:25, 25:22, 25:22, 25:12).

Blažo Đuretić sa 17, Vladimir Đokić sa 14 i Dušan Vojinović sa 13 poena bili su najbolji uj pobjedničkom timu, dok su se u ekipi Sutjeske istakli Marko Rondović sa 14 i Vladan Stojanović sa 11 poena.

Iako je ostao još treći krug, sa četiri prvoplasirane ekipe (otpada petoplasirana Sutjeska), Budvani će ligaški dio završiti na prvom mjestu. Trenutno imaju svih osam pobjeda, uz samo tri izgubljena seta.

Jedinstvo (ne može bolje od trećeg mjesta), koje se znatno pojačalo u zimskom prelaznom roku, i koje tek treba da uigra tim, upisalo je čak četiri poraza, svaki u derbijima, dok je po dva puta bila bolja od nikšićkih timova Volej stara i Sutjeske.

Prije trećeg kruga, biće odigrani mečevi polufinala Kupa Crne Gore.