Budvani bez pravog otpora u Lisabonu

Piše: Reprezentacija.me 615 pregleda Dodaj komentar

Odbojkaši Budve poraženi su večeras u Lisabonu od Benfike sa 3:0 (25:15, 25:17, 25:18), u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Crnogorski šampion je, maltene, bez većeg otpora poražen od prvaka Portugala, koji je nakon pobjede za 68 minuta igre u prvom meču i veliki favorit za prolaz u treće kolo kvalifikacija.

Budvanima, naime, u revanšu, 14. novembra, potrebna pobjeda od 3:0 ili 3:1 kako bi izborili “zlatni set” i šansu da se domognu naredne runde.

Budva je u prva dva seta bila u igri samo na početku, oba puta do 2:2, dok je u trećem setu priključak držala do 7:7. Sve ostalo je proteklo u dominaciji odbojkaša Benfike.

Korektor Budvana Henri Omar Tapija Santana upisao je 22 poena, ubjedljivo od svih na meču. Bajron Ferguson i Blažo Milić su upisali po pet. Reprezentativac Marko Bojić, koji se nedavno priključio ekipi i koji još nije fizički spreman, niti uigran sa ostatkom ekipe, igrao je čitav prvi i dio drugog seta, i nije upisao nijedan poen.

U domaćem timu istakli su se Volfartštater sa 13 poena, Oliveira sa 12 i Aleiho sa 11.

Pobjednik ovog dvomeča u trećem kolu kvalifikacija igraće sa boljim iz dvomeča meča druge runde u kojem se sastaju austrijski Dob i Mladost iz Zagreba.

Ako ne uspije da se plasira u treće kolo kvalifikacija za LŠ, Budva će nastaviti evropski put u CEV kupu, u šesnaestini finala, a rival je Kakanj iz Bosne i Hercegovine.