Budućnosti i Rudar u finalu Kupa Crne Gore

Piše: Vladan 724 pregleda Dodaj komentar
Fudbaleri Budućnosti i Rudara izborili su plasman u finale nacionalnog Kupa.

Rudar je i u drugom meču bio bolji od Bokelja, 2:0 bio je rezultat u Pljevljima, pa je sa ukupnih 3:0 trostruki osvajač Kupa izborio plasman u još jedno finale. Pljevljaci su pitanje pobjednika riješili za samo tri minuta. Ivanović u 21. i Marković tri minuta kasnije pogodili su za vođstvo svog tima i otklanjanje dileme ko će u finale. Gosti su bili oslabljeni, posebno u defanzivi, bez Ognjanovića i Zlatičanina.

Budućnost je na Cetinju sačuvala 2:0 iz prvog meča. 1:1 bilo je u revanšu, a Lovćen je na samom startu priprijetio pošto Marković postigao gol već u petom minutu. Podgoričani nijesu blistali, ali su na startu drugog dijela preko Đalovića sa bijele tačke stigli do 1:1 čime su “zaključali” dvomeč.

Plavo-bijeli su igrali tri puta finale Kupa, samo jednom bili su uspješni u meču za trofej.

Finale se igra drugog juna na stadionu pod Goricom.