Budućnost Voli srušila i Cibonu!

Piše: Ognjen 626 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnost Volija nastavili su sa sjajnim izdanjima u ABA ligi!  ”Plavi” su se prošetali Zagrebom, preslišali Cibonu 84:67 (21:11, 19:19, 21:20, 23:17) u 18. kolu regionalnog takmičenja. Crnogorski šampion je tako stigao do 15. pobjede, i ostao na tri trijumfa više od trećeplasirane Cedevite. Slijedi duel sa Sasarijem u Eurokupu, pa onda veliki derbi sa Crvenom zvezdom u ”Morači” 26. januara.

Nakon dva minuta igre Budućnost je vodila 2:5. Za tri ipo minuta, gosti su ubacili tri trojke, 5:11.Trojkom Rejnoldsa, Budućnost je na tri ipo minuta do kraja četvrtine vodila 9:16. Poslije prve dionice plavi su vodili 11:21.

Subotić je trojkom otvorio drugu četvrtinu, a u 14. minutu Budućnost je vodila 22:30. Sredinom dionice ”plavi” stižu do velikih 22:35. Dobra partija crnogorskog šampiona nakon 20 minuta igre za vođstvo od 30:40.

Domaćin je nakon dva minuta treće četvrtine uspio da smanji na 36:42, ali je brzo uzvratio Kuk trojkom. Poenima Šehovića na pet minuta do pauze vodili smo 41:49. Budućnost je održavala prednost, u 28. minutu nova trojka Kuka za 48:59.

U posljednju dionicu ekipa Igora Jovovića ušla je sa prednošću od 50:61. Kuk je pogodio još jednu trojku za +17 na osam minuta do kraja meča, Budućnost je do kraja držala stvari pod kontrolom i stigla do 15. pobjede u ABA ligi.