BUDUĆNOST VOLI slomila MEGU u posljednjoj četvrtini i slavila u “MORAČI”!

Piše: Ognjen 901 pregleda Dodaj komentar
Košarkaši Budućnost Volija savladali su Mega Bemax 90:76 (17:26, 24:19, 21:19, 28:12) pred svojim navijačima u “Morači” u utakmici 16. kola ABA lige.

Mučili su se izabranici Petra Mijovića protiv raspoložene Mege, gubili su od samog starta i loše igrali odbranu u prvom poluvremenu.

“Plavi” su prvi put izjednačili u 22. minutu – 47:47, a u sljedećem napadu došli i do prvog vođstva – 49:47.

Dobar početak posljednje četvrtine i 12 postignutih uz dva primljena poena donijeli su Budućnosti prednost u 33. od osam – 74:66, a u 37. minutu prvi put i dvocifrenu prednost kod rezultata 82:72.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Džastin Kobs sa 24, dok je Šon Kilpatrik postigao 19 poena.

U ekipi Mege najbolji je bio mladi crnogorski košarkaš Marko Simonović sa 23 poena.

Budućnost Voli će u narednom kolu, 25. januara u Zagrebu, igrati sa Cibonom.