Budućnost Voli savladala Metalac

Piše: Ognjen 799 pregleda Dodaj komentar
FOTO - ABA Liga
Budućnost je pobijedila Metalac 83:72 i sedmom pobjedom učvrstila se na vrhu tabele ABA lige poslije osmog kola.

Kada ide šut za tri poena plavo-bijeli obično nemaju problema ove sezone. Tako je bilo i u meču protiv Metalca. Gosti su parirali do kraja prve četvrtine, ali kada je u drugoj krenula serija Omara Kuka koju je zaključio trojkom za plus deset praktično uz zvuk sirene za kraj poluvremena sve je bilo jasno.

Podgoričani su nakon toga sa lakoćom i rutinom u drugom dijelu završili posao, pa su i mladi dobili minutažu, a nosioci su mogli poslije 20 minuta u igri da odmore od paklenog ritma.

Šansu su dobili svi večeras, a samo Subotić i Radunović nijesu se upisaliu strijelce. Od 11 trojki po tri su dali Džozef, Dragićević (bez promašaja 11 poena) i Kuk. Najefikasniji je bio Jaramaz sa 14 poena. 13 je dodao Kuk koji je imao i šest asistencije, Marić je ubacio 12 poena i uhvatio je 13 lopti pa je bio nakorisniji. Po 11 poena dodali su Dragićević i Džozef, a istakao se i Baćović sa osam poena, četiri skoka i četiri ukradene lopte.

Na drugoj strani Jevtović sa 19 poena, a nesuđeno pojačanje plavo-bijelih Majstorović dodao je 15 uz deset skokova. Dvocifren je bio Pilčević sa 12 poena.

Budućnost će u narednom kolu gostovati Partizanu u subotu od 21 sat.