Budućnost Voli savladala Krku na startu ABA lige!

Piše: Ognjen 811 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti uspješno su startovali u ovogodišnjem izdanju ABA lige. Podgorički sastav je večeras u prvom kolu u ”Morači” savladao slovenačku Krku rezultatom 81:65.

Prvi koš Budućnosti u novoj sezoni ABA lige postigao je kapiten Suad Šehović, i to trojku nakon asistencije novajlije Tadije Dragićevića (3:0).

Krka je ubrzo prvi put povela (3:4), ali su Podgoričani serijom 7:0 (5 poena Dragićevića) stekli prvo opiljivije vođstvo na meču – 10:4.

Budućnost je nastavila sa sigurnom igrom, pa je u 9. minutu, nakon druge trojke Šehovića, povela sa dvocifrenom razlikom (18:8), a potom su se u strijelce upisali i mladi Baćović i povratnik Sead Šehović, pa je prednost ”plavih” narasla na 14 poena (22:8).

Prvi period igre završen je rezultatom 22:10, a Jovovićevi momci su nastavili da melju i u drugom kvartalu, pa su u 14. minutu vodili 33:14.

Do velikog odmora Slovenci su se donekle oporavili i smanjili zaostatak na 14 poena (42:28).

Najefikasniji u domaćem sastavu u prvih 20 minuta bio je Dragićević sa 12 pogodaka.

Krka je prva tri minuta nastavka napravila seriju 10:2, kojom je prišla na samo 6 poena minusa (44:38).

Dragićević je na kratko prekinuo nalet Krke (46:38), ali je uslijedio novi parcijal gostiju od 8:1, koji predvodio raspoloženi Sinovec, pa je semafor u ”Morači” u 27. minutu pokazivao 47:46.

Nakon tajm-auta Jovovića, Marić je fauliran, ali je promašio oba bacanja, a na drugoj strani imitirao Dimec, pa preokret Krke nije kompletiran.

U narednom ataku ”plavih” kapiten Šehović je iz lijevog ugla pogodio trojku uz faul (iskoristio dodatno bacanje), što je domaćinu donijelo malo kiseonika (51:46), a u finišu trećeg kvartala njegov brat Sead je faul košem višak povisio na 7 poena (56:49).

Katnić (trojka) i Lalić (zakucavanje) ponovo su smanjili u uvodnom dijelu posljednje četvrtine minus Slovenaca na 2 poena (56:54), ali su braća Šehović (prvo Sead iza linije 6,75m,a  potom i Suad), vratili plus 7 (61:54).

Uslijedio je period igre u kojem su gosti propustili nekoliko prilika da opet ugroze vođstvo Crnogoraca, a to su trojkama kaznili Sead Šehović i Dragićević, koji su odveli Budućnost na plus 12 (70:58), 4 minuta prije posljednje sirene.

To je bio udarac od kojeg se Krka do kraja meča nije oporavila, pa je domaćin lagano priveo meč kraju i pobijedio 81:65 (tačku na i stavio mladi Čarapić sa zvukom sirene).

Sjajan debi pred podgoričkom publikom večeras je imao Tadija Dragićević, koji je zabilježio 22 poena i 3 skoka, briljirao je Sead Šehović sa takođe 22 pogotka i po 7 uhvaćenih lopti i asistencija, dok je njegov brat Sead bio autor 16 poena i 3 ukradene lopte.

U prvom meču za Budućnost razočarali su Marić, Jaramaz i Divo, koji su zajedno postigli 10 koševa.

U timu Krke istakli su se Lalić sa 15 i Sinovec sa 14 pogodaka.