Budućnost Voli pobijedila i prekinula niz poraza

Piše: Reprezentacija.me 803 pregleda Dodaj komentar
Foto - ABA Liga

Svemu dođe kraj, pa i seriji poraza košarkaša Budućnosti.

Nakon šest uzastopnih poraza, od čega četiri u regionalnom takmičenju, „plavi“ su konačno razbili maler i u dvorani Morača u 16. kolu ABA lige savladali Mega Leks 88:80.

No, i u duelu sa timom koji ih je prošle sezone bolno izbacio u polufinalu plej ofa, bilo je vidljivo koliko je rezultatska kriza uticala na samopouzdanje izabranika trenera Ilijasa Zurosa.

Uvodni grč prouzrokovan nizom neuspjeha ostavio je trag u prvoj četvrtini, koju su gosti završili sa 15 poena viška (26:11).

Sa pet uzastopnih poena u drugom periodu Sead Šehović je probudio saigrače, pridružio se Rejnolds trojkom, i Podgoričani, koji su našli napadački ritam, su do poluvremena uspostavili rezultatsku ravnotežu (37:37).

Dirigentsku palicu je preuzeo plejmejker Markus Vilijams, koji je u trećoj četvrtini sa 13 poena i dvije asistencije vodio „plave“ do prve osjetnije prednosti – 64:58.

Četiri vezana poena Amerikanca u uvodnom minutu posljednje četvrtine doveli su domaće prvi put na dvocifreni višak (68:58) i ostatak susreta je bilo rutinsko odrađivanje posla…

Najefikasniji igrač u pobjedničkom timu bio je Markus Vilijams sa 22 poena (9 asistencija), Sead Šehović je dodao 13, a Boris Savović 11.

Nakon 11. trijumfa u sezoni, prvog i jedinog u decembru, Budućnost je privremeno preuzela treće mjesto na tabeli ABA lige.

„Plavi“ su spustili zavjesu na 2016, a 2017. godinu otvoriće 8. januara u Novom Mestu, duelom sa Krkom.