Budućnost Voli na mišiće savladala Borac, simultanka Ivanovića

Piše: Ognjen 319 pregleda Dodaj komentar
Nikola Ivanovic (Photo: Buducnost VOLI)

Košarkaši Budućnosti Voli savladali su Borac 86:83 u utakmici 3. kola ABA lige.

Izabranici Petra Mijovića zadržali su maksimalan učinak u regionalnom takmičenju, iako su “plavi” naišli na jak otpor nezgodnih Čačana.

Gosti su bolji igrali u uvodnih deset minuta, što su naplatili prednošću od sedam poena (19:26). U tom periodu “plave” je gurao Petar Popović koji je postigao deset poena.

Podgoričani su tražili pravi ritam i tokom druge četvrtine, ali je Borac održavao vođstvo sve do same završnice ovog kvartala.

Prvu prednost na utakmici Budućnost Voli je imala minut uoči odlaska na odmor, košem Džastina Kobsa, nakon čega je Nikola Ivanović pogodio dva bacanja za 48:44 na poluvremenu.

Treća dionica donijela je vrlo neefikasnu igru sa obje strane, s tim što Podgoričani nisu ispuštali vođstvo koje je uoči završnog perioda iznosilo +5 (60:55).

Na krilima razigranog Ivanovića, Budućnost je uspjela da stekne i dvocifren višak, ali Borac je odbijao da se preda, pa je u posljednjoj sekundi imao šansu da meč odvede u produžetak.

Srećom po “plave” Entoni Smit nije pogodio trojku uz zvuk sirene.

Podgoričane je do trijumfa predvodio Ivanović sa 27 poena, a partiju sezone pružio je Popović, strijelac 16 poena. Dvocifreni su bili još Melvin Edžim i Dragan Apić sa po 10 poena.

Rašad Von je čitavu utakmicu odgledao s klupe.

Najefikasniji u redovima Borca bio je Brajs Džons sa 21 poenom, 17 je dodao Uroš Čarapić.

Budućnost Voli u narednom kolu, 25. oktobra dočekuje FMP. “Plave” prije tog meča čeka susret sa Ulmom u Evrokupu, takođe u Morači.