Budućnost Voli još jednom osvojila Kup Crne Gore

Piše: Rajko 970 pregleda Dodaj komentar
KK Budućnost VOLI

Budućnost Voli je odbranila titulu u Kupu Crne Gore savladavši ekipu Mornara 87:83.

Podgoričanima je ovo 11. put da osvajaju trofej nacionalnog Kupa.

Foto – KK Buducnost Voli

Mornar je krenuo silovito.

Nidam je odlično otovorio meč. Trojka uz faul za prve poene Barana.

Pri rezultatu 3:12 u 3. minutu igre, trener ekipe Budućnosti, Aleksandar Džikić, primoran je da zatraži tajm-aut.

Odrzavao je Mornar prednost do kraja prve čevrtine ponajviše zahvaljujuci tandemu Nidam- Lukovic.

Ipak, ulaskom Alekse Ilića, plavi su se razdrmali, preokrenuli rezultat a tačku je stavio Sead Šehovic trojkom u poslednjoj sekundi prve četvrtine.

Nastavila je Budućnost u drugoj četvrtini da održava prednost.

Na četiri minuta do poluvremena Barani su vezali četiri poena što je odmah bio alarm za Aleksandra Džikića da pozove tajm aut pri rezultatu 41-36 za njegov tim.

Nakon prvih 20 minuta igre, Budućnost vodi 51:46 protiv Mornara.

Najveća prednost branioca trofeja iznosila je devet razlike.

Zoran Nikolić je sa 13 poena najbolji pojedinac u redovima Budućnosti.

Nikolić je konačno proradio protiv Lukovića što je dodatno učvrstilo napad plavih.

Strahinja Mićović i Derik Nidam najefikasniji su igrači Mornara prvom poluvremenu – postigli su po 13 poena.

Pavićević je u dobrom dijelu druge četvrtine čuvao Nidama zbog dva faula ato je Budućnost koristila da čuva prednost.

Zanimljiv podatak što se tiče broja slobodnih bacanja. Budućnost ih je u prvom poluvremenu izvela 23 a Mornar 11.

Sredinom trećeg perioda igre Mornar prelazi u vođstvo.

Rejli Ros je donio prednosti ekipi Mornara, koja je serijom 12-3 prešla u vođstvo 56:54 a već u sledećem napadu stižu i na +4 u odnosu na Budućnost.

Treća dionica u potpunosti je protekla u znaku Strahinje Mićovića koji je elegantnim i inteligentnim potezima izluđivao odbranu Podgoričana.

Na dva minuta do kraja meča Budućnost vraća prednost poenima Gordića za 79-77 nakon što je prije toga nekoliko minuta rezultat bio nepromijenjen.

Tajm aut je zatražio trener Mornara.

Kajl Gibson donosi +4 za Budućnost na 19 sekundi do kraja finala.

Gibson je u samoj završnici meča sa linije penala osigurao pobjedu Budućnosti.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Kajl Gibson sa 19, Nikola Ivanović dodao je 15, a poen manje Nemanja Gordić.

U barskom timu najbolji je bio Strahinja Mićović sa 21, dok je Uroš Luković meč završio sa 17 poena.